Śniadanie z akademią biznesu

„Konstytucja Biznesu”, mająca poprawić relacje na styku biznes-administracja, była głównym tematem majowego śniadania biznesowego. W trakcie spotkania, które odbyło się 10 maja w Parku Przemysłowym Łomża, poruszono również temat Polskiej Strefy Inwestycji.

Uczestników śniadania biznesowego przywitał zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Wyjaśnił, że temat główny spotkania związany jest z wejściem w życie 30 kwietnia br. ustawy dotyczącej „Konstytucji Biznesu”. – Ten dokument jest kamieniem milowym dla przedsiębiorców, porządkującym wiele zaszłości i rzeczy, o których od wielu lat była mowa, ale dopiero teraz znalazły one przełożenie na konkretne przepisy – powiedział Andrzej Garlicki. Temat szczegółowo przedstawił Andrzej Guzowski, specjalista Wydziału Projektów Legislacyjnych i Analiz Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. W śniadaniu uczestniczyli również Leszek Dec i Wojciech Kierwajtys z zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy poinformowali o procedowaniu zasad wspierania nowych inwestycji, które mają zostać wdrożone latem br. – Wiele terenów pod inwestycje jest w posiadaniu przedsiębiorców, a my jako samorząd mamy ich niewiele. Zależy nam jednak, by przedsiębiorczość w naszym mieście się rozwijała, a Państwo wykorzystali okres rozwoju gospodarczego, z pożytkiem dla mieszkańców Łomży – powiedział Andrzej Garlicki. Prezydencki zastępca ds. gospodarczych dodał również, że brak odpowiednich dróg dojazdowych do naszego miasta był problemem w ściągnięciu inwestorów zewnętrznych. W momencie rozpoczęcia prac nad Via Balticą to się zmieniło. – Zgłasza się do mnie dużo firm przygotowujących tereny pod inwestycje, wynajmowanych przez dużych przedsiębiorców, zainteresowanych lokowaniem tu swoich przedsięwzięć – poinformował Andrzej Garlicki podkreślając, że dzięki trasie szybkiego ruchu Łomża stała się łakomym kąskiem dla potencjalnych inwestorów zewnętrznych. Zastępca prezydenta podziękował również przedsiębiorcom za zaangażowanie w pilotaż Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej.

Ostatnie przed wakacjami śniadanie biznesowe odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 9:00 w Parku Przemysłowym Łomża i związane będzie z jubileuszem 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.