Historia łomżyńskiego biznesu na śniadaniu biznesowym

W Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło w Łomży odbyło się wyjątkowo w środę (13.06) czerwcowe śniadanie biznesowe. Jego tematyka nawiązywała przede wszystkim do jubileuszu 600-lecia naszego miasta.

Spotkanie otworzył prezydent Mariusz Chrzanowski. Podkreślił, że śniadanie biznesowe odbywa się w szczególnym okresie dla Łomży. – Cieszę się, że w tygodniu, w którym obchodzimy nasz jubileusz, również z Państwem możemy się spotkać po to, by te obchody wzbogacić. Serdecznie zapraszam na wszystkie wydarzenia związane z jubileuszem, które w najbliższych dniach będą odbywały się w naszym mieście – mówił prezydent dziękując za aktywne uczestniczenie w śniadaniach biznesowych oraz współpracę, która ma miejsce w różnych formach.

Za współpracę i wspieranie miasta w wielu wspólnie realizowanych projektach dziękował również zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. – Ta współpraca jest obecnie najbardziej widoczna przy systemie ŁoKeR, który ma bardzo dobry odbiór społeczny. Jestem przekonany, że te reklamy, które są na tych rowerach, mają przełożenie na Państwa działalność – powiedział Andrzej Garlicki.

Zastępca prezydenta Łomży zachęcał również do składania wniosków w drugiej edycji konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu oraz wzięcia udziału w tym konkursie. Szczegóły na ten temat dostępne są na stronie konkursu: http://klab.um.lomza.pl/. Wnioski można składać zarówno przez stronę internetową, jak również w Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży. Przypomniał również o możliwości uzyskania zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach uchwał Rady Miejskiej z marca ubiegłego roku i lutego bieżącego roku. Na dzień dzisiejszy wnioski w tej sprawie złożyło sześciu przedsiębiorców

Historię biznesu w Łomży zaprezentowała Małgorzata Puchała, naczelnik Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego. Z kolei dr Małgorzata Frąckiewicz z Towarzystwa Naukowego im. Wagów przedstawiła wykład na temat rodowodów i nazwisk łomżan na przestrzeni wieków, w kontekście profesji i zawodów, którymi się zajmowali.

W trakcie śniadania biznesowego  władze miasta pogratulowały także członkowi zarządu  PEPEES S.A. Tomaszowi Rogala wyróżnienia w kategorii firm średnich, które Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. otrzymało podczas gali wręczenia Diamentów Forbesa 2018.

Na koniec obecni na śniadaniu przedsiębiorcy otrzymali jubileuszowe monety.