Łomżyńskie Anioły Biznesu – rusza trzecia edycja konkursu gospodarczego

W sobotę 1 czerwca rozpocznie się internetowe przyjmowanie zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu. Nagroda jest wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Łomży i ziemi łomżyńskiej. Organizatorami przedsięwzięcia są Miasto Łomża i Starostwo Powiatowe w Łomży, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. O tegorocznej edycji, podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami w Kinie Millenium, mówili zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, wicestarosta Maria Dziekońska oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mieczysław Bieniek.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki przypomniał, że inicjatywa konkursu gospodarczego została podjęta przez samych przedsiębiorców, którzy zgłaszali ten pomysł jako niezrealizowaną potrzebę w naszym mieście, którą dzięki Łomżyńskim Aniołom Biznesu udało się wypełnić. – Z dużą satysfakcją przyjmujemy fakt, że staje się on swoistą marką naszego regionu. Jest to nagroda coraz bardziej doceniana, ciesząca się coraz większym prestiżem przedsiębiorców, a jej ranga rośnie – mówił z-ca prezydenta Andrzej Garlicki podkreślając, że  ten konkurs jest wspólnym dziełem Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Urzędu Pracy.

Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego Maria Dziekońska ogłosiła, że tak jak w ubiegłym roku, również w tegorocznej edycji będzie siedem kategorii.  – Pragniemy nagrodzić wszystkich przedsiębiorców, którzy budują potencjał miasta Łomży i powiatu łomżyńskiego. Liczymy na to, że tych zgłoszeń będzie jak najwięcej, dlatego prosimy o zgłaszanie nominacji, bo naprawdę mamy wiele wartościowych firm, które chcemy docenić – powiedziała wicestarosta Maria Dziekońska przypominając, że w pierwszej edycji konkursu udział wzięło 46 podmiotów gospodarczych, a w drugiej było ich o jedenaście więcej.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przypomniał, że kierowana przez niego instytucja ma szczególny wpływ na kategorię „Pracodawca Jutra”. – O tym, kto zasługuje na ten tytuł decydujemy na podstawie informacji, jakie zbieramy od naszych poszczególnych pracowników merytorycznych co do współpracy i rzetelności tych firm oraz umów podpisanych z Urzędem Pracy odnośnie  korzystania z pośrednictwa pracy i zatrudniania osób. Patrzymy na nie również pod kątem umów na czas nieokreślony, w jaki sposób korzystały z funduszu pracy oraz krajowego funduszu szkoleniowego – wyjaśnił dyrektor Mieczysław Bieniek.

Trzecia edycja konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu została objęta patronatem honorowym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Krajową Izbę Gospodarczą oraz Podlaski Związek Pracodawców. Jego sponsorem głównym jest PKO Bank Polski. Partnerami konkursu są Hexa Bank Spółdzielczy, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Kino Millenium. Patronatu medialnego udzieliła TVP 3 Białystok. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane przez cały czerwiec za pośrednictwem strony internetowej klab.um.lomza.pl. Kandydatury można zgłaszać również w formie pisemnej, poprzez złożenie wypełnionego wniosku (kliknij by pobrać) w Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży, w Wydziale Rozwoju Społeczno – Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Łomży oraz Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Wnioski o przyznanie nagrody w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu w kategoriach ,,Firma roku”, ,,Inwestor roku”,  „Firma z sercem”, „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej”, „Kobieta biznesu” mogą składać: przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, jednostki samorządu terytorialnego, związki pracodawców, organizacje pozarządowe, redakcje lokalnych pism, radia i telewizji, wydawnictw, kluby sportowe i inne organizacje sportowe, szkoły, organizacje społeczne, osoby fizyczne, przedstawiciele instytucji kultury. Kandydaci mogą się zgłaszać również sami z wyjątkiem kategorii „Firma z sercem” oraz Ambasador Ziemi Łomżyńskiej.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki zapowiedział, że trzecią edycję konkursu poprzedzi konferencja pn. „Invest in Łomża”. – Z uwagi na ogromne zainteresowanie i konkretne efekty ze spotkania przedsiębiorców z radcami handlowymi w roku ubiegłym, tym razem zamierzamy powtórzyć to spotkanie w rozbudowanej formule – powiedział Andrzej Garlicki. Wyjawił, że planowane są wówczas m.in.: debata z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskiego Funduszu Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Krajowej Izby Gospodarczej, jak również sesje prezentacji błyskawicznych lokalnych przedsiębiorców oraz sesje B2B. Wydarzenie będzie stanowiło także dodatkową promocję lokalnych producentów spożywczych poprzez wystawienie stoisk z ich produktami, co gościom konferencji da możliwość spróbowania regionalnych potraw w miejscu gdzie są produkowane.

Relacja z gali Łomżyńskie Anioły Biznesu 2017 (kliknij)
Relacja z gali Łomżyńskie Anioły Biznesu 2018 (kliknij)