Certyfikat “Przedsiębiorstwo Fair Play” i wyróżnienie za innowacje dla firmy EDPOL Food & Innovation Sp. zo.o.

Już po raz 12 działalność firmy EDPOL Food & Innovation została doceniona przez Kapitułę ogólnopolskiego programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Przyznając nagrodę Kapituła konkursu bierze pod uwagę takie aspekty jak relacje z pracownikami, kontrahentami oraz konkurencją, wyniki kontroli urzędowych, terminowość regulacji zobowiązań o charakterze publiczno-prawnym, dbałość o środowisko naturalne, inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej oraz działalność charytatywną.

W roku bieżącym Kapituła położyła szczególny nacisk na weryfikację aktywności innowacyjnej przedsiębiorstw, co przyniosło firmie dodatkowo wyróżnienie za działalność innowacyjną.

Nagrody w dniu 22 listopada br. podczas Wielkiej Gali w warszawskim Centrum EXPO XXI  odebrał Prezes Zarządu – Wojciech Dąbrowski.

W 2019 r. firma zakończyła budowę nowego oddziału zakładu. Dzięki oddaniu do użytkowania obiektu z nowoczesnym parkiem maszynowym, łomżyńska firma będzie mogła wytwarzać na szeroką skalę innowacyjne produkty żywnościowe wzbogacane w substancje bioaktywne. Inwestycja nominowana była w roku bieżącym do nagrody „Łomżyńskie Anioły Biznesu” w kategorii Inwestor Roku. Rok wcześniej firma została laureatem konkursu w kategorii Firma Roku 2018.

Działalność firmy spotyka się z uznaniem w kraju i za granicą. W listopadzie w ramach serii reportaży, których tematem były „Technologie przyszłości” wdrażane przez polskie przedsiębiorstwa na antenie Discovery Channel wyemitowany został materiał dotyczący innowacji na polu technologii żywności wdrażanych przez EDPOL. Firma została wybrana spośród licznych pretendentów i znalazła się w gronie firm wdrażających  odkrycia z dziedziny przemysłu, medycyny, budownictwa czy transportu.

Serdecznie gratulujemy sukcesów.