“Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

Zachęcamy do wsparcia inicjatywy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który przygotowuje informacyjną kampanię społeczną, promującą patriotyzm konsumencki w naszych codziennych zakupach.

W sytuacji, pandemii koronowirusa, która niesie za sobą negatywne skutki dla gospodarki, ważne jest, żeby wesprzeć polskich przedsiębiorców i rolników. Możemy to zrobić wspólnie, zachęcając do zakupu polskich produktów, szczególnie wyprodukowanych przez lokalnych producentów.

Aż 79 groszy z każdej wydanej 1 złotówki zostaje w Polsce, jeżeli kupimy polski produkt, a tylko 25 groszy, jeśli kupimy produkt zagraniczny. Do właściwej identyfikacji produktów rolno-spożywczych służy oznaczenie PRODUKT POLSKI. Gwarantuje ono, że produkt został wyprodukowany w kraju z polskich surowców.  Należy podkreślić, że oznaczenie PRODUKT POLSKI jest darmowe dla producentów.

Prowadzona kampania społeczna nie reklamuje konkretnej marki. Jej celem jest aby w dobie kryzysu spowodowanego koronawirusem, takimi działaniami, zwiększyć sprzedaż rodzimych produktów, szczególnie tych lokalnych.

Więcej na stronie

https://www.facebook.com/MRiRW/posts/3913943875284217

Zachęcamy do wykorzystania grafik na swoich stronach

plakat I

plakat II

Plakat III