NOVUM – lider rozwiązań IT dla banków spółdzielczych

Miło nam poinformować że Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. w Łomży po raz kolejny znalazł się na podium Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK 2021.

W XVI edycji Rankingu IT@BANK firma NOVUM zajęła II miejsce . Ranking przygotowany przez Związek Banków Polskich zawiera dane i wyniki firm technologicznych współpracujących z sektorem finansowym. W tegorocznym rankingu rozpatrywane były dane z ostatnich dwóch lat, czyli w szczególnym czasie prowadzenia biznesu.

Wysokie miejsce w rankingu firma zawdzięcza skali współpracy z instytucjami finansowymi, która stanowi aż 98%–100% przychodów oraz wysokiej rentowności na poziomie 16,7%.

Warto zaznaczyć,  że  firma NOVUM obchodzi w tym roku 30 lecie działalności. Na przestrzeni 30 lat, małe, kilkuosobowe przedsiębiorstwo rozrosło się do spółki zatrudniającej obecnie prawie 80 osób.

NOVUM specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla sektora bankowego. Jest dostawcą kompleksowych systemów informatycznych oraz aplikacji realizujących obsługę produktów bankowych, w tym banków, systemy wspierające analizy i przetwarzanie danych. Oferuje autorskie systemy bankowości elektronicznej pozwalające na dostęp do rachunku przez klienta poprzez internet telefon, bankomat.

Firma jest laureatem wielu nagród nie tylko branżowych. We wrześniu 2021 roku została wyróżniona w Konkursie Brylanty Polskiej Gospodarki 2020.  Jest również Laureatem Diamentów Forbesa 2021. Chętnie się dzieli swoim sukcesem wspierając lokalne inicjatywy kulturalne  i sportowe oraz angażując się w działalność charytatywną.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć oraz pięknego jubileuszu. Życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wytrwałości w realizacji zamierzeń.

Więcej informacji na stronie