„Jak wejść na zagraniczne rynki? Z pomocą Enterprise Europe Network!”

Informujemy, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  organizuje konferencję pt: „Jak wejść na zagraniczne rynki? Z pomocą Enterprise Europe Network!” Konferencja odbędzie się online w dniu 9 grudnia br. (czwartek)  o godz. 11:00. i  będzie transmitowana na kanale YouTube.

Jej głównym celem jest pomoc przedsiębiorcom w wejściu na rynki zagraniczne. Przedsiębiorstwa z sektora MŚP dzięki sieci Enterprise Europe Network mogą bezpłatnie korzystać z krajowych, jaki i międzynarodowych programów wsparcia. Zakres merytoryczny działań realizowanych przez ośrodki Sieci w Polsce to m.in.: umiędzynarodowienie działalności poprzez dostęp do rynków zagranicznych (udział w targach i giełdach kooperacyjnych), transfer nowoczesnych technologii w biznesie, programy akceleracyjne, analizy biznesowe oraz zarządzanie innowacjami.

Podczas konferencji zostanie podsumowana dotychczasowa oferta usług świadczonych przez ośrodki Enterprise Europe Network w Polsce w latach  2014-2021 oraz nastapi zapowiedź nowej perspektywy 2022 – 2027.

W konferencji udział wezmą przedstawiciele trzech ośrodków Enterprise Europe Network: Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Digital Economy Lab z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dodatkowo o swoich doświadczeniach ze współpracy z powyższymi ośrodkami przy usługach kooperacyjnych, audytu oraz doradztwa, opowiedzą przedstawiciele firm: AMDG z Białegostoku, Rexproduct oraz SOLHOTAIR.

W programie konferencji:

  • pozyskiwanie funduszy strukturalnych skierowanych na innowacyjność i rozwój firm;
  • przeprowadzanie audytów technologicznych;
  • ocena potencjału i potrzeb technologicznych;
  • spotkania brokerskie;
  • targi międzynarodowe;
  • spotkania w ramach giełd kooperacyjnych;
  • misje gospodarcze;
  • zapowiedź nowej perspektywy 2022 – 2027 Enterprise Europe Network.

Zapisy:

W dniu konferencji pod poniższym linkiem zostanie uruchomiona transmisja:
https://www.parp.gov.pl/component/site/site/idearozwojubiznesu#harmonogram

 

Więcej informacji:
Marcin Pogorzelski tel. 662 493 089; e-mail: pogorzelski@pfrr.pl