Łomżyński Startup Macsim z dotacją 900 tys. zł

Macsim Sp. z o.o. otrzymała 900 tyś zł dotacji z programu Platformy Startowe dla nowych pomysłów „Hub of talents 2” za innowacyjne rozwiązanie „i-endo – dedykowane endodoncji, łączące urządzenie stomatologiczne i dedykowaną aplikację mobilną”. Spółka odbyła program inkubacji i ma swoją siedzibę w Parku Przemysłowym Łomża.

Macsim sp. z o.o. specjalizuje się m.in. w branży stomatologicznej i planuje wyprodukować urządzenie dedykowane endodoncji czyli leczeniu kanałowemu zębów. Głównym celem  firmy jest wykonanie mikrosilnika służącego do opracowywania kanałów zębowych.

– Nasze urządzenie jest połączeniem standardowych metod leczenia wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi m.in. nowoczesna i bardzo dokładna metoda pomiaru głębokości kanału zębowego – przekazują właściciele firmy.

– Naszym celem jest stworzenie pierwszego w kraju sprzętu stomatologicznego, który zapewni bezpieczeństwo pacjenta i podwyższy jakość wykonania zabiegu. W zespole mamy najlepszych inżynierów oraz lekarzy stomatologów specjalizujących się w endodoncji. Naszym osobistym priorytetem jest wykonanie polskiego urządzenia medycznego, który na równi będzie konkurować m.in. z firmami zachodnimi. Docelowo nasz sprzęt będzie dostępny w krajach Unii Europejskiej i  podwyższy jakość leczenia oraz znajdzie zastosowanie w każdym Gabinecie Stomatologicznym zarówno w kraju jak i za granicą – czytamy w komunikacie.

Park Przemysłowy Łomża informuje jednocześnie, że rozpoczęła się  VII edycja naborów wniosków do programu „Hub of Talents 2”, która trwa od 1 grudnia  do 31 maja 2022 roku.

Źródło: Park Przemysłowy Łomża