Biznes na obcasach w Łomży

Biznes na obcasach, czyli śniadanie biznesowe w Dniu Kobiet

Tradycją naszego miasta stała się organizacja w Dniu Kobiet śniadania biznesowego pn. „Biznes na obcasach”. Spotkanie dedykowane jest Paniom, które prowadzą własne firmy, są ich współwłaścicielkami lub pełnią w nich funkcje zarządzające. W tym roku połączone zostało z wręczeniem nagród Prezydenta Łomży w konkursach „Łomżyński Społecznik Roku 2021” i „Łomżyńska Inicjatywa Roku 2021”.

– Spotykamy się w tym wyjątkowym dniu nie tylko po to, aby złożyć życzenia, ale przede wszystkim podziękować kobietom za ich ogromny wkład w życie naszego miasta i docenić Panie za działalność zawodową – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Następnie głos zabrał zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, który podziękował Paniom za obecność na cyklicznym wydarzeniu, które wraca po długiej, pandemicznej przerwie i wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim z okazji Dnia Kobiet wręczył uczestniczkom spotkania czerwone róże.

Marcowe Śniadanie Biznesowe stało się również okazją do wręczenia dorocznej nagrody dla Społecznika i Inicjatywy Roku. Spośród sześciu nominacji Łomżyńskim Społecznikiem Roku wybrana została Sandra Stępkowska. To osoba, która aktywnie od wielu lat działa na rzecz osób chorych i wykluczonych zamieszkujących Łomżę. Stworzyła inicjatywę „Malowane Serce”, która organizuje pikniki i koncerty charytatywne, zbiórki finansowe czy „Paczkę dla seniora”, która jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców Łomży.

Do Łomżyńskiej Inicjatywy Roku zgłoszono pięć przedsięwzięć spośród których kapituła konkursu zdecydowała się uhonorować Europejski Festiwal Sztuk Wszelakich im. Katarzyny Kuklińskiej – Fundacja Ja i Ty. Festiwal od kilkunastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową. Dzięki inicjatywie podjętej przez Fundację Ja i Ty osoby z niepełnosprawnością mogły się spotkać z osobami zainteresowanymi tematyką integracji. Co ciekawe, wpłynęło 11 zgłoszeń festiwalu do tej nagrody.

Podczas śniadania biznesowego „Biznes na obcasach” wspominano zmarłą przed rokiem Kasię Kuklińską, założycielkę i działaczkę Fundacji JA i TY. W trakcie wydarzenia można było również wesprzeć finansowo jej dzieło.

W trakcie spotkania o funkcjonalnej żywności oraz działalności firmy Szarłat opowiedziała Małgorzata Lenkiewicz, a Teresa Wykowska z sadu W.&J. Wykowski sp.j. przedstawiła zdrowe i ekologiczne produkty wytwarzane w Łomży przez jej rodzinną firmę. Dr hab. Sylwia Chojnowska, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, przemianowanej na Akademię Nauk Stosowanych mówiła o swojej pracy i pasjach, a Ewa Gąsiorowska o tworzonej przez siebie biżuterii i ozdobach z filcu. Wydarzenie uświetnił występ muzyczny Żakliny i Michała Olchowik.

Śniadania biznesowe to spotkania lokalnych przedsiębiorców z władzami Łomży, będące ważnym forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców, a samorządem, służące wymianie doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju lokalnych firm.

Relacje z wydarzenia:

Radio Nadzieja

mylomza

TVP 3 Białystok 18 min 30 s

xlomza