Łomżyńskie Anioły Biznesu

IV Gala Łomżyńskich Aniołów Biznesu za nami

W Łomży i na terenie ziemi łomżyńskiej działa wiele firm które kierują się w swojej działalności społeczną odpowiedzialnością biznesu, wyróżniają się dynamicznym rozwojem oraz realizują nowoczesne inwestycje.

Podczas IV gali konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu  doceniono tych, którzy swoją działalnością najbardziej przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w edycji 2021 doceniono przede wszystkim firmy, które nie tylko  szybko dostosowywały się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej, ale również wykazały się wrażliwością społeczną biznesu.

Prestiżowe wyróżnienia wręczono 12 maja podczas uroczystej gali w odrestaurowanej Hali Kultury  w Łomży .

-Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, ponieważ po pandemicznej przerwie możemy ponownie docenić działalność przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że wydarzenie jest również okazją do integracji środowiska biznesowego.

Do trudnego czasu pandemii, ale także wojny, która dotknęła naszych wschodnich sąsiadów podczas oficjalnego otwarcia gali nawiązał zastępca prezydenta miasta Andrzej Garlicki.

– Chcemy podziękować przedsiębiorcom za ich codzienną pracę, ale też chcemy podziękować za coś, co się nazywa społeczną odpowiedzialnością w biznesie. Wszyscy na przestrzeni tych ostatnich lat widzieliśmy olbrzymie zaangażowanie przedsiębiorców, ich wielką hojność, ich wielką szczodrość w dysponowaniu środkami finansowymi, zasobami ludzkimi czy też logistycznymi, które były skierowane na pomoc ludziom. Odpowiadali bardzo spontanicznie na każde wezwanie, na każdą prośbę czy to pojedynczej osoby czy grup społecznych czy całych środowisk.

– Wręczamy dzisiaj tę nagrodę gospodarczą, która jest ważna zarówno dla władz samorządowych, jak i dla samych przedsiębiorców o czym świadczy ich udział w tym konkursie – dodała Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński.

Łomżyńskie Anioły Biznesu  przyznane zostały w 6 kategoriach: Firma z sercem, Pracodawca jutra, Kobieta sukcesu, Inwestor roku, Firma roku oraz Ambasador Ziemi Łomżyńskiej.

Statuetka w kategorii Firma z sercem trafiła do Roberta Rytla, właściciela firmy Ubojnia zwierząt Robert Rytel:

– To jest dla mnie wielkie wyróżnienie. Nie spodziewałem się. Chyba nie można dostać lepszej nagrody. Nie poruszam się tylko, jak w biznesie, kalkulacją, rozumem, ale przede wszystkim sercem i dobrem, bo dobro wraca. – mówił Robert Rytel

Pracodawcą jutra został Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy. Nagrodzone zostały także dwie Kobiety Sukcesu: Elżbieta Parzych – skarbnik miasta oraz Elżbieta Olejniczak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży.

– Nigdy w takich kategoriach o sobie nie myślałam. Zawsze starałam się pracować najlepiej jak potrafię, służyć innym tym, co potrafię zrobić. Nigdy nie sądziłam, że coś takiego otrzymam. Jest to dla mnie ogromne zaskoczenie i jednocześnie ogromny stres, emocje. Naprawdę nie wiem, co powiedzieć – cieszyła się Elżbieta Parzych. – Wydaje mi się, że sukces jest możliwy do osiągnięcia wtedy, kiedy nasza praca jest naszą pasją – dodaje.

– Cieszę się, że moja praca została doceniona. I powiem tak – to nagroda, która troszeczkę honoruje moją całą drogę zawodową. Ja już niedługo wybieram się na zasłużoną emeryturę, więc z przyjemnością patrząc na tę nagrodę, będę wspominała te czasy, dobre czasy – przyznała z kolei Elżbieta Olejniczak.

Galę swoją obecnością uświetnili m.in. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Budrowski oraz Dyrektor Zarządzający Agencji Rozwoju Przemysłu Konrad Trzonkowski.

–  Najważniejsza jest kadra, kompetentna kadra, najważniejsze są inwestycje w moce produkcyjne, które zaspokoją przyszłe potrzeby rynku. Bardzo ważny jest także produkt, produkt innowacyjny, szczególnie produkt, który charakteryzuje się krótkim cyklem życia. Te wszystkie elementy strategii spełnił tegoroczny laureat konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu, inwestując w bardzo trudnym okresie, realizując strategię budowy nowego zakładu produkcyjnego w Łomży – mówił Konrad Trzonkowski, dyrektor zarządzający Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. zapowiadając zwycięzcę w kategorii Inwestor Roku.

Inwestorem roku zostało przedsiębiorstwo Greenvit Sp. z o.o. Firmę doceniono za budowę nowego zakładu produkcji standaryzowanych ekstraktów roślinnych.

Natomiast tytuł Firmy roku otrzymał Zakład Usług Informatycznych Novum Sp. z o.o. Firma działająca na rynku od 31 lat, specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla sektora bankowego. Wielokrotnie doceniana w konkursach branżowych oraz innych prestiżowych wyróżnieniach (Diamenty Forbesa 2020, 2021, Brylanty Polskiej Gospodarki 2020). Tytuł Firmy Roku Zakład Informatyczny Novum Sp. z o.o. otrzymał za wprowadzenie  w 2020 roku do aplikacji mobilnej „Nasz Bank” rozwiązania smartKARTA, które umożliwiło klientom banków dokonywanie bezdotykowych transakcji w bankomatach w oparciu o technologię kodów QR i aplikację mobilną.

-Warto promować polskich przedsiębiorców, bo mają olbrzymi potencjał, są aktywne i innowacyjne. Mamy nadzieję, że tego typu gale, tego typu konkursu nagradzające przedsiębiorców, którzy pomimo pandemii, pomimo zawirowań na rynkach światowych, pomimo zerwania łańcuchów dostaw, które zostały spowodowane przez atak Rosji na Ukrainę, pokazują siłę, potencjał, a także swoje możliwości – mówił Prezes PARP Dariusz Budrowski wręczając nagrodę w tej kategorii.

– Nagrodzone zostały najcenniejsze perełki, a w tym wypadku anioły, które działają na rzecz drugiego człowieka w biznesie, gospodarce ale też kulturze – dodał Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś

Ambasadorem Ziemi Łomżyńskiej został Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

– Jest to ogromne wyróżnienie. Byliśmy wcześniej nominowani. Nawet się nie spodziewałem, że otrzymamy tę nagrodę, dlatego, że konkurencja w tym roku była znakomita. Natomiast praca nasza jest rzeczywiście tutaj, w naszym mieście, tak niezauważalna. Ona zaczyna być już taką prozaiczną pracą. Staramy się zawsze promować ziemię łomżyńską, region, Podlasie, nie tylko w kraju, ale również poza granicami, realizując szereg różnych projektów, realizując festiwal, wyjeżdżając również na festiwale czy krajowe czy zagraniczne – mówił Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Wydarzenie zorganizowały Miasto Łomża, Powiat Łomżyński i Powiatowy Urząd Pracy.

Była to już IV edycja tego konkursu. Konkurs gospodarczy Łomżyńskie Anioły Biznesu organizowany od 2017 r. przez Miasto Łomża, Powiat Łomżyński i Powiatowy Urząd Pracy, stał się gospodarczą marką Ziemi Łomżyńskiej.
Czwarta edycja konkursu została objęta patronatem honorowym przez: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Rzecznika MŚP, Marszałka Województwa Podlaskiego, Krajową Izbę Gospodarczą, Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Podlaski Związek Pracodawców.

Patronat medialny: TVP 3 Białystok, Radio Białystok, Tereny inwestycyjne info.

Partnerami konkursu byli: Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Województwu Podlaskiemu, PKO Bankowi Polskiemu,

Partner merytoryczny: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

IV edycja konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu podsumowanie:

I. Kategoria – Firma Roku:

Nominowani: CENTER MEBEL Sp. z o.o. Sp.k., TMT Sp. z o.o., Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o.

Laureat: Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o.

II. Kategoria – Inwestor Roku:

Nominowani: GREENVIT Sp. z o.o., Uniglass Polska Sp. z o.o., Zakłady Spożywcze BONA Sp. z o.o.

Laureat: GREENVIT Sp. z o.o.

III. Kategoria Firma “z sercem”:

Nominowani: Fundacja DR OTIS, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Ubojnia Zwierząt Robert Rytel

Laureat: Ubojnia Zwierząt Robert Rytel

IV. Kategoria Pracodawca Jutra:

Nominowani: HEXA Bank Spółdzielczy w Piątnicy,  ROLETIX Sylwester Piechowski, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy L. Kosakowski G. Karwowski Sp. J.

Laureat: HEXA Bank Spółdzielczy w Piątnicy

V. Kategoria – Kobieta Sukcesu:

Laureatki: Elżbieta Olejniczak – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Elżbieta Parzych – Skarbnik Miasta Łomża

VI. Kategoria Ambasador Ziemi Łomżyńskiej:

Nominowani: Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Teatr Lalki i Aktora w Łomży, VAN PUR S.A. Browar w Łomży

Laureat: Teatr Lalki i Aktora w Łomży

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom