Delegacja z Nowogrodu Wołyńskiego w Łomży

Tuż po “śniadaniu biznesowym” w dniu 23 czerwca 2022 r. delegacja z Nowogrodu Wołyńskiego spotkała się w Ratuszu z zastępcą prezydenta Łomży Andrzejem Stypułkowskim. Łomżę odwiedziło dwóch zastępców mera – Iryna Hudz i Vitalii Yakubov oraz przedsiębiorcy Oleksandr Yushchenko (dyrektor generalny fabryki mebli “MIRT” i przedstawiciel Rady Obwodowej Żytomierza) i Olena Stretovych (dyrektor generalny firmy “Mleko ekologiczne”).
W trakcie spotkania omawiano możliwości współpracy gospodarczej oraz potrzeby miasta partnerskiego.
Głównym celem wizyty było nawiązanie kontaktów gospodarczych z łomżyńskimi przedsiębiorcami stąd obecność delegacji na śniadaniu biznesowym.
Dziękując za wsparcie jakie Ukraina otrzymuje od Polski przewodniczący delegacji Oleksandr Yushchenko podkreślał, że największym wyzwaniem dla nich obecnie jest poszukiwanie rynków zbytu. Wojna spowodowała przerwanie łańcuchów dostaw oraz zmniejszenie wewnętrznego popytu z uwagi na wyjazd milionów Ukraińców z kraju.
Po spotkaniu delegacja odwiedziła Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Piątnicy oraz Center Mebel Sp. z o.o. Sp. k. z uwagi na obecność w jej składzie przedstawicieli branży meblowej oraz mlecznej. Na każdym ze spotkań tematem przewodnim było poszukiwanie możliwości współpracy.
Ukraiński Nowogród to jedno z miast partnerskich Łomży, kontakty obydwu samorządów sięgają jeszcze lat 90. ubiegłego stulecia. Miasta współpracują na szczeblu wymiany młodzieży, kultury, służby zdrowia, a teraz pojawiła się idea współpracy gospodarczej.
Wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy z firmami z obwodu żytomierskiego zachęcamy do kontaktu z Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży tel. 86 2156852 mail:cop@um.lomza.pl
Prezentacje Nowogrodu Wołyńskiego: