NOWE CENTRUM LOGISTYCZNE W ŁOMŻY

Nowe centrum logistyczne będzie impulsem dla nowych przedsiębiorców w Łomży

Nowoczesny i samodzielny obiekt logistyczny przy ul. Ciepłej w Łomży zamierza w przyszłym roku wybudować Grupa Raben. Za teren o powierzchni prawie 2,5 ha, zakupiony od Miasta Łomża w przetargu w ubiegłym roku, zapłaciła ponad 3,5 mln zł netto. Realizacja inwestycji będzie wiązała się z zatrudnieniem nowych pracowników oraz nawiązaniem współpracy z podmiotami świadczącymi usługi transportowe.

Sprzedana nieruchomość zajęła I miejsce w województwie podlaskim w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal 2021”, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. – Rozwijanie swojej działalności w naszym mieście przez tak potężny i rozpoznawalny podmiot, jakim jest Grupa Raben, w niedalekiej przyszłości powinno zaowocować przypływem kolejnych, dużych inwestorów na naszym terenie. Pokazuje to, że w Łomży warto lokować swoje biznesy, a bliskość stolicy kraju i wschodniej granicy państwa oraz przebieg trasy Via Baltica i plany budowy szybkiej kolei, jak również niższe niż w pobliżu dużych miast koszty pracy, sprzyjają inwestowaniu w Łomży – mówi zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. Dodaje, że wprawdzie samorząd Łomży nie dysponuje już własnymi dużymi terenami inwestycyjnymi, ale opracowany przez władze miasta i przyjęty w 2020 roku Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, w rejonie ul. Meblowej i Wojska Polskiego pozwolił otworzyć takowe na prywatnych działkach o łącznej powierzchni 220 ha, tworząc Łomżyńską Strefę Inwestycji.

Nowa inwestycja to nowe miejsca pracy

W Łomży od kilku lat swoją działalność prowadzi Fresh Logistics Polska, będąca częścią Grupy Raben. Firma świadczy usługi dystrybucji krajowej i międzynarodowej oraz magazynowania produktów świeżych, zawsze stawiając na jakość i bezpieczeństwo żywności. – Spółka posiada ponad 20 lat doświadczenia, dysponuje 55 tys. m.kw. powierzchni magazynowej z temperaturą kontrolowaną, 550 środkami transportu, 8 nowoczesnymi centrami dystrybucyjnymi obsługującymi ponad 1 milion przesyłek rocznie. Stawiamy na zaawansowane systemy IT i ciągłe doskonalenie procesów w oparciu o lean management, a w ramach programu „Better Everyday” inicjujemy wiele projektów optymalizacyjnych, z korzyścią dla wszystkich podmiotów biorących udział w łańcuchu dostaw – informuje Ewa Chwiłkowska, Fresh Logistics Brand Manager podkreślając, że firmę tworzy zgrany zespół 700 pracowników, pełnych energii i pasji do logistyki.

Na zakupionej w Łomży nieruchomości Grupa Raben w 2023 roku planuje budowę obiektu logistycznego z nowoczesną infrastrukturą, który wyznacza standardy rynkowe efektywności energetycznej i zeroemisyjności dla nieruchomości logistycznych. Będzie on gotowy do świadczenia kompleksowych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej (od 0°C do +6°C) tj. dystrybucji, magazynowania, usług dodatkowych takich jak konfekcjonowanie czy ekstraserwis (np. tworzenie zestawów promocyjnych). – Chętnie rozszerzymy współpracę z dotychczasowymi klientami i partnerami oraz nawiążemy nową współpracę w zakresie usług jakie oferujemy – przekazuje Ewa Chwiłkowska, zachęcając wszystkich zainteresowanych współpracą do kontaktu z Regionalnym Menedżerem ds. Sprzedaży (Robert Kozak, kom. 603 305 595). Podkreśla również, że nieustannie rozbudowywany jest zespół pracowników w Łomży, dlatego warto na bieżąco śledzić ogłoszenia rekrutacyjne, publikowane na stronie internetowej https://polska.raben-group.com/kariera. – Będziemy poszukiwać nowych pracowników jeszcze przed zakończeniem projektu, a po uruchomieniu nowego obiektu spodziewamy się dalszych potrzeb rekrutacyjnych, zarówno w zakresie pracowników biurowych do działu obsługi klienta, działu transportu i działu administracji magazynu oraz pracowników magazynowych, jak również podwykonawców świadczących usługi transportowe – informuje Fresh Logistics Brand Manager.

Warto dodać, że Grupa Raben została uhonorowana nagrodą Inwestor bez Granic podczas XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się wiosną tego roku w Katowicach. Posiada ona ponad 90-letnią historię o holenderskim rodowodzie, a na swoją siedzibę główną wybrała Polskę i jest obecna na 15 europejskich rynkach, dziennie oferując ponad 550 połączeń międzynarodowych. Należąca do niej spółka Fresh Logistics Polska obecnie posiada w naszym kraju sieć 8 oddziałów. Oprócz Łomży są one zlokalizowane w Gądkach, Gliwicach, Grodzisku Mazowieckim, Lublinie, Szczecinie, Wojanowie i Wrocławiu.

Artykuł ukazał się w sierpniowym numerze Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego “My z Łomży”.

Redakcja: Łukasz Czech