Mój pomysł na biznes - Zabiznesuj w Łomży

Zabiznesuj w Łomży – warsztaty dla młodzieży Do business in Lomza – workshops for young people

1 grudnia ruszy konkurs „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”.

O co konkretnie chodzi i co można wygrać młodzież usłyszała w ciągu ostatnich dni podczas warsztatów z przedsiębiorcami.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci wzięli udział w dwudniowych warsztatach dotyczących przedsiębiorczości, które odbyły się w dniach 16-17 listopad w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży oraz Akademii Nauk Stosowanych w Łomży podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2022 r.

  • Największą wartością tego konkursu i udziału w nim jest to, że młody człowiek, biorący w nim udział, spróbuje odpowiedzieć na pytania, które są przed każdym z nich: Co chciałbym w życiu robić? Jak to osiągnąć? Ile potrzebuję pieniędzy i skąd je wziąć? Na tych spotkaniach uczymy młodzież jak zrobić prosty biznes plan. Podpowiadamy również gdzie można znaleźć wsparcie finansowe dla swoich pomysłów. Robić to co się lubi i zarabiać na tym pieniądze – to przywilej niewielu osób. Konkurs Zabiznesuj w Łomży jest szansą dla młodych na to, aby właśnie tak żyli. – mówi zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki zachęcając do udziału w konkursie.

Trzeba być otwartym i zdeterminowanym!

O swojej drodze do biznesu opowiadali młodym ludziom praktycy.

  • Jak się coś zaczyna, czego się nigdy wcześniej nie robiło, to nie wiadomo, czego się spodziewać, więc trzeba być przede wszystkim otwartym na wszystko i na to, co nadejdzie. Dopasowywać się do sytuacji – podkreśla Rafał Pajer, właściciel Pierogarni Stary Młyn.

W podobnym tonie wypowiadała się Elżbieta Gadomska, właścicielka Piekarni Okruszek:

  • Kiedyś nie było tak łatwo, teraz też. Zważywszy na to, że ta gospodarka nam się zmienia, że nigdy nie mamy stabilności w tym wszystkim, zawsze trzeba mieć rękę na pulsie i wiecznie musimy być na bieżąco.
  • Przedsiębiorczość to zakładanie biznesu, nie zawsze oznacza, że uda się za pierwszym razem. A raczej statystyka mówi, że te pierwsze razy się nie udają. W moim przypadku pierwsze dwa razy się nie udały, a trzeci raz, że tak powiem, na całego – pełny sukces – przyznaje natomiast Rafał Pietruszyński, prezes zarządu Greenvit Sp. Z O.O.

O swojej drodze do sukcesu i spełnieniu marzeń mówiła także Ewa Grzegorczuk, właścicielka Gabinetów Cosmeo:

  • Od zawsze wiedziałam, że chcę tworzyć usługi kosmetyczne na wysokim poziomie i być nauczycielką. Udało mi się i jedno i drugie.

Nawet 5 tys. zł za pomysł na biznes

Zgłaszać mogą się uczniowie szkół ponadpodstawowych mających siedziby na terenie Miasta Łomża i Gminy Piątnica i studenci łomżyńskich uczelni wyższych, którzy chcą uruchomić i rozwijać własne firmy w Łomży oraz Piątnicy.

Autorzy najlepszych pomysłów mogą liczyć na vouchery w wysokości od 2 do 5 tys. zł.

Nabór zgłoszeń i biznesplanów do konkursu prowadzony będzie od 1 grudnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

Organizatorem warsztatów było Miasto Łomża. Obsługę organizacyjną zapewnia Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży.

Organizator składa podziękowania władzom łomżyńskich uczelni: Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych (dawniej WSA) oraz Akademii Nauk Stosowanych w Łomży (dawniej PWSIiP) za udostępnienie auli oraz wsparcie merytoryczne wydarzenia.

Kontakt w sprawie konkursu: Centrum Obsługi Przedsiębiorców, Urząd Miejski w Łomży, Pl. Stary Rynek 14, 18-400 Łomża, tel. 86 2156852, mail:cop@um.lomza.pl.

Więcej informacji o konkursie na stronie Organizatora.

Konkurs „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży” realizowany jest przez Miasto Łomża we współpracy z Gminą Piątnica w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Więcej informacji na stronie

Do business in Lomza – workshops for young people
The two-day workshops aimed at high school and college students will encourage them to take part in the “My business idea – Do business in Lomza” competition. During the workshops, we plan to hear speeches by entrepreneurs who will present their path to success, as well as presentations of the issues necessary for participation in the competition and the preparation of a business plan by its potential participants.

The competition “My idea for business – Do business in Lomza” is implemented by the City of Lomza in cooperation with the Municipality of Piatnica as part of the task entitled Competition for young entrepreneurs “My idea for business” within the project “Lomza – The city where I live and work”, under the Local Development Program, financed by the Norwegian Financial Mechanism 2014-2021.”

– Its purpose is to activate and stimulate the development of Lomza entrepreneurship, the formation of skills in the field of starting one’s own business with particular emphasis on the creation of a business plan, a virtual company that has an opportunity to operate in the local market, presenting the advantages of running one’ s own business as a way to achieve professional success – informs Deputy Mayor Andrzej Garlicki adding that the competition is aimed at students of secondary schools and university students, based in the City of Lomza and the Municipality of Piatnica, who want to start and develop their own businesses in Lomza and Piatnica.

The first stage of promoting the competition will be summarized during two workshop days during the World Entrepreneurship Week under the slogan “Do business in Lomza”. The purpose of the workshops is to encourage and prepare young people substantively to participate in the competition “My business idea – Do business in Lomza”. The first meeting will be held on Wednesday, November 16, 2022 at the International Academy of Applied Sciences, 19 Studencka Street in Lomza. It will begin at 10:00 a.m. and end at 1:00 p.m. The second – on Thursday, November 17, 2022, from 10:00 a.m. to 1:00 p.m. at the Academy of Applied Sciences in Lomza, 14 Academic Street.

The call for applications and business plans for the competition will run from December 1, 2022 to January 31, 2023. Authors of the best ideas can count on vouchers in the amount of PLN 2 to 5 thousand.

Contact about the workshop:
Entrepreneur Service Center of the Municipal Office in Lomza
Stary Rynek 14, room 109 and 117
tel. 86 2156852, e-mail: cop@um.lomza.pl