“Być kobietą… ” – debata przedsiębiorczych pań podczas śniadania biznesowego

Moderowana debata z udziałem przedsiębiorczych kobiet z sektora, biznesu, nauki i kultury była głównym elementem tegorocznego spotkania „Biznes na obcasach”, organizowanego w ramach cyklu śniadań biznesowych. Na spotkaniu było prawie sto osób, które przybyły nie tylko z Łomży, ale również z całego województwa podlaskiego oraz  z województwa mazowieckiego.

Wyjątkowy nastrój spotkaniu nadał występ Marcina Wincenciaka artysty, kompozytora, wokalisty pochodzącego z Łomży, który wykonał piękne utwory Zbigniewa Wodeckiego oraz Andrzeja Zauchy.

Spotkanie uroczyście otworzyli Mariusz Chrzanowski Prezydent Miasta Łomża oraz Andrzej Garlicki Zastępca Prezydenta Miasta Łomża składając Paniom życzenia  zdrowia, dobrych ludzi wokół i jak najwięcej czasu dla swoich najbliższych, zapewniając o wsparciu miasta. W imieniu Marszałka Województwa Pani Katarzyna Pietraszewska Zastępca Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej UM WP, która odczytała list Marszałka z życzeniami  wszelkiej pomyślności.

Głównym punktem wydarzenia była moderowana debata  pod hasłem „Być kobietą…”, w której udział wzięły: Ewa Grzegorczuk – właścicielka sieci gabinetów kosmetycznych COSMEO, Elwira Horosz  – projektantka mody, prezes PSWF Klub Kobiet Biznesu, Sylwia Majewicz – prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych S.A., Ewa Sznejder – dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie, Monika Żochowska – współwłaścicielka Phenicoptere Sp. z o.o. Debatę poprowadziła Magdalena Bochenek, dziennikarka i rzeczniczka Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

W trakcie debaty Panie poruszyły wiele ważnych zagadnień.
Ewa Grzegorczuk, właścicielka sieci salonów kosmetycznych, która budowała swoją markę przez 18 lat, w codziennej pracy podkreśla partnerską postawą ze strony innych kobiet działających w biznesie. W podobnym tonie wypowiadała się również  Sylwia Majewicz, która przyznała, że kobiety w biznesie są dla siebie nawzajem inspiracją. Dla Elwiry Horosz we wszystkim najważniejszy jest człowiek, stąd potrzeba rozmowy we własnym gronie, wymiany doświadczeń, podzielenia się problemami dnia codziennego. Monika Żochowska podkreśliła, że najważniejsza jest umiejętność łączenia wszystkich ról które kobiety spełniają w swoim życiu i społeczeństwie. Dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie, Ewa Sznejder przypomniała, iż była w gronie organizatorek pierwszego w Łomży Forum Kobiet i przyznała, że zawsze mogła liczyć na pomoc swoich bardziej doświadczonych koleżanek.

Spotkanie zakończył zupełnie wyjątkowy pokaz mody przygotowany przez projektantkę mody Elwirę Horosz i jej uczennice z ZSWiO nr 7 w Łomży, które same uszyły i zaprezentowały swoje stroje podczas wydarzenia.

Śniadania biznesowe to inicjatywa podjęta przez Miasto Łomża w 2017 r., tworząca platformę dialogu pomiędzy administracją a biznesem, gdzie przy porannej kawie, omawiane są sprawy dotyczące lokalnych przedsiębiorców oraz ich oczekiwań wobec samorządu.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Łomża. Za organizację i obsługę odpowiada Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży, pod kierownictwem Małgorzaty Puchała.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie, które udzieliło wsparcia finansowego, za co organizator składa podziękowanie. Patroni medialni: Polskie Radio Białystok i TVP 3 Białystok.

Relacja z wydarzenia:

link do transmisji online

lomza

mylomza

podlaskie.eu

xlomza

4lomza

Polskie Rado Białystok

Telewizja Narew

TVP 3 Białystok 21 min relacji