Preinkubacja – jak prowadzić firmę bez zakładania działalności gospodarczej? – Łomża

Informujemy, że już w  listopadzie w Parku Przemysłowym Łomża, uruchomiony zostanie pierwszy Inkubator Przedsiębiorczości AIP, założony wspólnie przez sieć Inkubatorów AIP oraz Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. To świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łomży, którzy noszą się z myślą o urzeczywistnienie marzeń dotyczących prowadzenia własnego biznesu w najprostszy, najłatwiejszy i najmniej ryzykowny sposób. Osoby posiadające pomysł na biznes będą mogły przetestować go bez zbędnego ryzyka, kosztów i pod okiem specjalistów. Silny zastrzyk przedsiębiorczości odczuje także miasto, które łącząc ofertę Parku Przemysłowego w Łomży oraz Inkubatora Przedsiębiorczości stworzy kompleksowy ekosystem pozwalający na rozwój pomysłów biznesowych, co pozwoli mu jeszcze bardziej rywalizować z innymi ośrodkami na startupowej mapie Polski.

Na młodych przedsiębiorców czeka sporo możliwości. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe z funduszu AIP Seed Capital w wysokości 100 tys. zł w zamian za 15 proc. udziałów w startupie. Co istotne, prowadzenie biznesu w ramach Inkubatora AIP zwalnia z obowiązku rejestrowania działalności gospodarczej, gdyż AIP udostępnia firmom swoją osobowość prawną, zapewniając tym samym kompleksową opiekę księgową oraz prawną nad prowadzonym przedsięwzięciem. Ponadto przedsiębiorczy Łomżanie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach mentoringowych i szkoleniach oraz będą mieli możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. W znalezieniu nowych inspiracji z pewnością pomogą wydarzenia z cyklu StartUpMixer, czyli networking połączony z prezentacją różnych pomysłów biznesowych.

Powstały przy współpracy z Parkiem Przemysłowym w Łomży nowy Inkubator AIP ma za zadanie uzupełnić ofertę Parku, aby jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców Łomży do bycia przedsiębiorczym. – Inkubatory AIP to miejsce w którym można przetestować swój pomysł na biznes jeszcze przed etapem założenia działalności gospodarczej, korzystając z użyczonej osobowości prawnej, wsparcia księgowego, prawnego oraz merytorycznego. W ten sposób każdy może zweryfikować, czy jego pomysł biznesowy sprawdzi się w warunkach rynkowych, bez ponoszenia zbędnego ryzyka, czy kosztów – mówi Łukasz Siemieniuk, Partner Zarządzający Inkubatorami AIP Region Polska Wschodnia. Mamy nadzieję, że otwierając Inkubator Przedsiębiorczości w Łomży tym samy otworzymy drzwi do jeszcze szybszego wzrostu przedsiębiorczości w mieście.
Nowy Inkubator AIP w Łomży bez wątpienia wpłynie pozytywnie na rozwój przedsiębiorczości w regionie, podnosząc tym samym atrakcyjność miasta pod kątem biznesowym. Dzięki usłudze preinkubacji każda osoba będzie mogła spróbować sił w biznesie, bez zakładania działalności gospodarczej z pełną pomocą prawną, księgową, merytoryczną- mówi Andrzej Kiełczewski, Prezes Parku Przemysłowego Łomża.

Inkubatory AIP (AIP) są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla startupów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji – 100/15 czyli 100 000 zł za 15% udziałów w startupie. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 56 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 startupom, a obecnie liczy ponad 2200 startupów. Wśród nich znalazły się m.in.: PhotoBlog.pl, MISBHV, GLOVE, Qpony.pl, Key2Print. Więcej informacji: www.inkubatory.pl  @inkubatorypl #inkubatorypl

Osoby do kontaktu:
Łukasz Siemieniuk – Partner Zarządzający AIP Region Polska Wschód
+48 515 229 807, lukasz.siemieniuk@inkubatory.pl
Ewa Truszkowska – Park Przemysłowy Łomża.
+48 86 2199320, sekretariat@parklomza.pl