EDPOL – Firma „Fair Play” z Łomży

Już po raz dziewiąty łomżyńska firma EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play” otrzymując w tegorocznej edycji Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play 2016”, Platynowy Laur oraz nominację do nagrody głównej. Gratulacje z tego tytułu na ręce Prezesa Wojciecha Dąbrowskiego złożyli Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki.

Władze Łomży z Prezesem firmy EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. Wojciechem Dąbrowskim spotkały się w łomżyńskim Ratuszu w końcówce 2016 roku. Składając wyrazu uznania podziękowali za promowanie pozytywnego wizerunku łomżyńskiej firmy, a tym samym Miasta Łomża na arenie krajowej oraz przekazali na jego ręce list gratulacyjny. – To ogromne wyróżnienie firmy EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o., jest powodem do dumy dla Państwa oraz dla naszego Miasta. Państwa działalność buduje prestiż Łomży i wpływa na jej promocję oraz postrzeganie w kraju i za granicą. Przyczynia się również do rozwoju gospodarczego naszego miasta i kreuje jego wizerunek, jako miasta przyjaznego przedsiębiorcom – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski.
Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest działaniem, które od 1998 roku zachęca Polskie firmy do prowadzenia aktywności w obszarze etycznej odpowiedzialności biznesu zarówno wobec zatrudnianych pracowników, jak też w stosunku do społeczności lokalnej i środowiska naturalnego. Pierwsza edycja konkursu z 1998 r. była skierowana do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, natomiast kolejne do wszystkich firm w Polsce niezależnie od liczby zatrudnianych pracowników.
Firma Edpol, która działa w Łomży od 1991 roku specjalizuje się w branży spożywczej. Z roku na rok poszerzając swoja ofertę produkuje przyprawy, mieszanki przyprawowe, mieszanki funkcjonalne, paniery, koncentraty, zupy, sosy i przyprawy sypkie w saszetkach oraz galanterię słodką. Ponadto specjalizuje się we wdrażaniu i kreowaniu kompleksowych rozwiązań technologicznych w zakresie tworzenia i stosowania dodatków do żywności dla branży mięsnej, owocowo-warzywnej, rybnej, piekarniczej, cukierniczej oraz przedsiębiorców z sektora hotelarsko-gastronomicznego. Prowadzi też ekspansję na rynki zagraniczne w tym do Chin i Skandynawii, co jest też efektem spotkań organizowanych przez Urząd Miejski. – Cieszę się, że spotkania organizowane przez nas głównie w ramach współpracy z miastami partnerskimi przynoszą efekty również w aspekcie prywatnej przedsiębiorczości – dodaje Prezydent Mariusz Chrzanowski.
W konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play” brane są pod uwagę między innymi takie aspekty działalności firm jak: przestrzeganie uczciwych reguł i rzetelnego traktowania kontrahentów oraz pracowników, dbałość o lokalną społeczność, wywiązywanie się z zobowiązań podatkowych, troska o środowisko naturalne oraz piecza nad jakością i bezpieczeństwem produkowanych towarów i usług. – Bycie laureatem takiego konkursu podnosi wiarygodność i rzetelność firmy w biznesie, co jest bardzo istotne. Jednocześnie wzmacnia poziom konkurencyjności firmy – dodaje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Kolejny sukces łomżyńskiego przedsiębiorstwa pokazuje, iż społeczna odpowiedzialność biznesu wzrasta, a etyka i rozwój firm mogą iść w parze.