Łomża otwiera się na współpracę z Amerykanami

W dniu 17 lutego 2017 r. Łomża gościła delegację gospodarczą ze stanu Nevada. W jej skład weszli: John Petkus (konsul honorowy RP w Nevadzie), Kristopher Sanchez (dyrektor ds. handlu międzynarodowego stanu Nevada), jego zastępca Jarad Van Wagoner, Paweł Pietrasiński (przedstawiciel Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej) oraz Beata Drzazga (biznesowy ambasador stanu Nevada).

W godzinach porannych Prezydent Miasta przyjął delegację w ratuszu gdzie omówione zostały możliwości współpracy gospodarczej oraz zalety inwestycyjne miasta.

Punktem kulminacyjnym wizyty było spotkanie delegacji z przedsiębiorcami w Parku Przemysłowym Łomża. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu przedsiębiorców z Łomży, a także Białegostoku i Suwałk.

Podczas spotkania Kristopher Sanchez, przewodniczący amerykańskiej delegacji przedstawił charakter gospodarczy Nevady, podkreślając rozwój innowacyjnych technologii, a w tym technologii wodnych, odnawialnych źródeł energii czy autonomicznych systemów zarządzania. Dodał również, że jest to region gdzie doskonale rozwijają się inne gałęzie przemysłu w tym m.in. przetwórstwo rolno-spożywcze. W związku z tym zaprosił do współpracy przedsiębiorców działających w każdej branży, nie tylko innowacyjnych technologii.
Potwierdziła to Beata Drzazga, biznesowy ambasador tego stanu, która dwa lata temu otworzyła filię swojej firmy z branży medycznej w Las Vegas . Podkreśliła, że rozpoczynając działalność gospodarczą wszyscy przedsiębiorcy mogą liczyć na ogromne wsparcie i pomoc, czego osobiście doświadczyła.
John Petkus konsul honorowy RP w Nevadzie, zaprosił wszystkich przedsiębiorców z Łomży i regionu na tydzień Polski organizowany po raz pierwszy w Nevadzie w dniach 13-18 marca 2017 r. Podkreślił, że będzie to doskonała okazja do nawiązania kontaktów oraz współpracy biznesowej.
W drugiej części spotkania obecni przedsiębiorcy prezentowali swoje firmy oraz zadawali pytania. Po dyskusji odbyły się indywidualne rozmowy, podczas których była możliwość szczegółowej prezentacji oraz nawiązania osobistego kontaktu z przedstawicielami delegacji amerykańskiej.
Wszystkich przedsiębiorców z Łomży oraz województwa podlaskiego zainteresowanych nawiązaniem współpracy ze stroną amerykańską zachęcamy do kontaktu z Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Urzędzie Miejskim w Łomży.
Na podstawie Państwa zgłoszeń udostępnimy kontakty do członków delegacji Nevady odpowiedzialnych za współpracę międzynarodową.
Serdecznie zapraszamy:
Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urząd Miejski w Łomży
Stary Rynek 14, 18-400 Łomża, pokój 124
telefon: +48 86 2156852
mail: cop@um.lomza.pl