Powstaną nowe miejsca pracy – Łomża

LIBRA-PRINT to kolejna firma, która nabyła działkę inwestycyjną wchodzącą w skład Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do końca 2019 roku powstanie tam zakład produkcyjny, w którym pracę znajdzie co najmniej 25 osób.

Nowy nabywca działa w branży poligraficznej. W przeciągu dwóch lat na zakupionym terenie w rejonie ulic: Spokojnej i Pileckiego, wybuduje nowy zakład produkcyjny. Powstanie tam hala wraz z budynkiem socjalno-administracyjnym. Będzie to zakład nowoczesny, gdyż w  planach jest zakup innowacyjnych linii technologicznych m.in. maszyny do druku w technologii offsetowej i cyfrowej, maszyny do wykańczania introligatorskiego czy urządzenia do produkcji toreb papierowych.

– To kolejny przedsiębiorca, który będzie rozwijał działalność w naszym mieście. Małymi krokami budujemy kapitał przedsiębiorczy Łomży, niezbędny do tego, aby powstawało coraz więcej miejsc pracy – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Jego zastępca Andrzej Garlicki, który zajmuje się sprawami gospodarczymi miasta nie ma wątpliwości, że utworzona pod koniec 2013 r. Podstrefa Łomża SSSE stanowi bardzo ważny element w rozwoju przedsiębiorczości miasta. – Jest to takie “koło zamachowe”, które ją napędza – tłumaczy.

Nieruchomość o powierzchni 1,0426 ha została sprzedana za 668.874 zł brutto. Warto dodać, że Libra-Print jest firmą z grupy małych przedsiębiorców. Z tego też względu z racji inwestycji  w Podstrefie Łomża SSSE będzie mogła skorzystać  z pomocy publicznej w formie zwolnień z podatku dochodowego. Takie zwolnienie przysługuje z tytułu kosztów nowej inwestycji lub nowych miejsc pracy. W tym przypadku wyniesie ono 70 %.  Na mocy uchwały Rady Miasta dotyczącej zwolnienia przedsiębiorców z podatku od nieruchomości, która jest elementem Programu Rozwoju Przedsiębiorczości “Przedsiębiorcza Łomża otwarta na biznes”,  firma LIBRA-PRINT będzie mogła skorzystać również ze zwolnienia  z podatku od nieruchomości.