W Łomży powstają innowacyjne projekty

Projekt platformy mobilnej „Easyorder” został zakwalifikowany do inkubacji w ramach platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents”, prowadzonej przez Białostocki Park Naukowo – Technologiczny. Jej twórcą jest firma mająca swoją siedzibę w naszym mieście. W łomżyńskim Ratuszu z właścicielem firmy Kacprem Żbikowskim spotkał się zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.

– Platforma mobilna pana Kacpra Żbikowskiego pokazuje, że w Łomży można osiągnąć sukces wykonując projekt, który jest bardzo innowacyjny i dotyczy nowych technologii. Wystarczy dobry pomysł i chęć jego realizacji – powiedział Andrzej Garlicki gratulując twórcy aplikacji dotychczasowych osiągnięć. Zastępca Prezydenta podkreśla, że to już kolejna firma z naszego miasta odnosząca sukces w biznesie, wymieniając nagradzane w ostatnim czasie m.in. Zakłady Spożywcze BONA, Fargotex, EDPOL Food & Innovation.

Platforma mobilna “Easyorder” pozwoli zamówić jedzenie w restauracjach, niezależnie od miejsca pobytu. – Przygotowana aplikacja zawierać będzie menu ze zdjęciami rzeczywistych potraw oferowanych przez daną restaurację i ich pełnym opisem, cennik oraz możliwość zamówienia z jednoczesnym jego opłaceniem za pomocą kilku kliknięć – informuje Kacper Żbikowski. Jego zdaniem każdy będzie mógł sprawnie i efektywnie zrealizować zamówienie będąc w podróży, w domu, w hotelu czy podczas pobytu w restauracji. To zdecydowanie skróci czas oczekiwania i pozwoli delektować się restauracyjnym jedzeniem bez konieczności np. dłuższej przerwy w podróży.