Strefa Inwestora

Szanowni Inwestorzy! Drodzy Państwo!

Serdecznie zapraszam Państwa do Łomży - miasta otwartego na biznes i nowe inwestycje.

Atrakcyjna lokalizacja przy trasie VIA BALTICA w odległości 140 km od stolicy i wschodnich i północnych granic kraju stwarza ogromne możliwości dla producentów oraz eksporterów.

Położenie na terenie tzw. „Zielonych Płuc Polski” sprzyja rozwojowi przemysłu spożywczego, meblowego czy budowlanego.

Łomża to miasto nowoczesnych i innowacyjnych firm. Lokalni przedsiębiorcy to liderzy innowacji i eksportu w regionie.

Działający w Łomży Park Przemysłowy Łomża i Inkubator Przedsiębiorczości stwarzają doskonałe warunki do powstawania nowych firm w mieście.

Przygotowaliśmy dla Państwa unikalną ofertę terenów inwestycyjnych o powierzchni 220 ha położonych w Łomżyńskiej Strefie Inwestycji. To nie tylko w pełni uzbrojone działki inwestycyjne ale także pakiet ulg w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy Polskiej Strefy Inwestycji. Inwestorzy mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego na 15 lat do wysokości 70% kosztów nowej inwestycji lub nowych miejsc pracy. Jest to najwyższa intensywność tego typu pomocy regionalnej w Polsce Dodatkowo oferujemy zwolnienia z podatku od nieruchomości do 3 lat. Tworzymy przyjazny klimat dla przedsiębiorców. To platforma dialogu pomiędzy administracją a biznesem podczas czwartkowych śniadań biznesowych, czy konkurs gospodarczy Łomżyńskie Anioły Biznesu, doceniający lokalnych przedsiębiorców.

Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży udziela kompleksowego wsparcia lokalnym przedsiębiorcom jak i potencjalnym inwestorom na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Serdecznie zapraszam do inwestowania w Łomży!

Jestem przekonany że Łomża to najlepsze miejsce na Państwa inwestycję.

Prezydent Miasta Łomża
Mariusz Chrzanowski

Spot gospodarczy o Łomży