Project name:

“Budowa chodnika i ścieżki rowerowej ulicy Łąkowej”

Project description:

Miejsce: Ul. Łąkowa – jednostronny odcinek od ul. Zakątek do ul. Grobla Jednaczewska

Koszt: 90 000 zł
Autor pomysłu: Sławomir Jabłonowski

Opis zadania:

Ul. Łąkowa jest łącznikiem spacerowo-rowerowej rekreacji Łomżyniaków między osiedlami mieszkaniowymi a Laskiem Jednaczewskim. Mieszkańcy miasta każdego dnia przemierzają ul. Łąkową w kierunku Lasku Jednaczewskiego i mają do dyspozycji wąski chodnik dwustronny na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do ul. Zakątek. W 2012 roku odcinek chodnika o szer. 2 m i długości 120 m został wykonany na własny koszt przez mieszkańców ul. Łąkowej. Po drugiej stronie ulicy na odcinku długości 234 m brak jest jakiegokolwiek chodnika. Natomiast ścieżki rowerowej nigdy na tej ulicy nie było. Mając na względzie rosnąca intensywność ruchu pojazdów samochodowych na ul. Łąkowej – ruch rowerów na tej ulicy staje się coraz bardziej niebezpieczny. Poza tym, mała szerokość chodników zwiększa ryzyko wypadku spacerujących matek z małymi dziećmi i z wózkami. Podkreślić należy, że w pogodne dni przemieszcza się ul. Łąkową w celach rekreacyjnych tysiące Łomżyniaków. Dlatego uważamy, że takie udogodnienie komunikacyjne będzie gwarancją i wygody użytkowania i bezpieczeństwa ruchu dla bardzo wielu osób.