Dotacje na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców

Informujemy, że 15 lutego 2021 roku,  rusza konkurs na sfinansowanie kapitału obrotowego, czyli bieżącej działalności podlaskich firm. Do dyspozycji – 25 mln złotych z funduszy europejskich.

Przedsiębiorcy znów będą mogli uzyskać wsparcie na sfinansowanie kapitału obrotowego. Pierwszy taki konkurs został przeprowadzony w 2020 roku. Cieszył się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców.

Nabór, który zostanie przeprowadzony w lutym, skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą. Mogą uzyskać jednorazową, bezzwrotną dotację, jeśli sytuacja firmy pogorszyła się w związku z COVID-19. Warunkiem uzyskania pomocy jest spadek przychodów ze sprzedaży o co najmniej 40 proc.

W konkursie nie mogą brać udziału ci przedsiębiorcy, którzy już otrzymali dotacje na kapitał obrotowy lub bon antywirusowy w 2020 roku.

Konkurs trwa tylko dwa dni. Wsparcie udzielane będzie maksymalnie na trzy miesiące i wyliczane według stawek, zależnych od liczby pracowników. Wnioski można składać od 15 lutego 2021 roku, od godziny 8 do 16 lutego 2012 roku, do godziny 15. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, lecz wysokość spadku obrotów.

Szczegóły konkursu na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.