Networking przedsiębiorców w Łomży, śniadania biznesowe w Łomży

Wróciły śniadania biznesowe

Po piętnastomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, ponownie odbyło się spotkanie łomżyńskich przedsiębiorców z władzami Łomży, w ramach śniadania biznesowego. Jego hasło przewodnie brzmiało „Biznes w dobie pandemii”. Przybyli na spotkanie przedsiębiorcy mieli także możliwość obejrzenia efektów przebudowy zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury. Jej oficjalne otwarcie nastąpi 15 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej zorganizowanej w rocznicę nadania praw miejskich Łomży.

Przybyłych na śniadanie biznesowe powitał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który nie ukrywał radości, że po tak długiej przerwie ponownie udało się je zorganizować. – Mam nadzieję, że z każdym następnym spotkaniem będzie nas coraz  więcej i w takiej miłej i spokojnej atmosferze będziemy mogli rozmawiać o tym, co dzieje się w naszym mieście, o przedsiębiorczości, wsłuchiwać się w państwa głos na temat rozwoju miasta – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski. Podkreślał, że dla wielu przedsiębiorców okres pandemii był bardzo ciężki, wiele branż ucierpiało, dlatego nie mogło być innego tematu na takie spotkanie, jak rozmowa o biznesie w czasie pandemii. Przypomniał, że samorząd stworzył Łomżyński Pakiet Antykryzysowy, w ramach którego zaproponowano zwolnienia od podatku dla firm, które spełniały przyjęte kryteria. – Wiemy, jak ważne jest wsparcie rządowe, z którego też państwo korzystali i również liczmy na to, że będzie ono kontynuowane, bo tak naprawdę nie wiemy, co przed nami i dlatego nasza wspólna praca na różnych szczeblach jest konieczna – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski życząc dużo zdrowia, wytrwałości w prowadzeniu działalności oraz jak najczęstszych wspólnych spotkań.

Również zastępca prezydenta Andrzej Garlicki podkreślał, że spotkanie jest szczególne, bo odbywa się w czasie trudnym dla biznesu i samorządu, w którym miało miejsce szereg zmian i rozwiązań wprowadzonych w krótkim okresie. W swoim wystąpieniu poinformował o zakończeniu prac przy sali koncertowej Filharmonii Kameralnej, otwarciu nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2, funkcjonowaniu Hali Kultury. Przekazał informację o remontach i budowach dróg, szczególnie znaczącym dla przedsiębiorców przedłużeniu ulicy Meblowej od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej, które otworzy nowe tereny pod inwestycje. Wspomniał o rewitalizacji Starego Rynku i trwających uzgodnieniach z konserwatorem zabytków, które zmierzają już do finalizacji. Poinformował także o zaszczytnym wyróżnieniu Złota Gmina na 5, przyznanym przez  Szkołę Główną Handlową w Warszawie. – Wszystkie samorządy były ocenianie pod kątem jakości obsługi przedsiębiorców i inwestorów, w tym także metodą tajemniczego klienta. Nasze miasto znalazło się w dziesiątce najlepiej pracujących w tym zakresie samorządów. Mam nadzieję, że ta jakość, którą już wypracowaliśmy, przełoży się na naprawdę duże inwestycje na terenach, na które przygotowaliśmy plany zagospodarowania w ubiegłym roku – mówił z-ca prezydenta Andrzej Garlicki, zachęcając do inwestowania w tym miejscu i zapraszania potencjalnych  inwestorów, którzy szukają lokalizacji w północno – wschodniej Polsce.

W trakcie śniadania przedsiębiorcy wysłuchali wystąpienia Anny Korneckiej, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, dotyczącego tarczy prawnej w biznesie. Następnie, online odbyła się dyskusja z Adamem Abramowiczem, Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców na temat wpływu planowanych zmian na prowadzenie biznesu.

Organizowane od 2017 roku śniadania biznesowe mają na celu integrację środowiska łomżyńskiego biznesu poprzez wzajemne poznanie się, wymianę doświadczeń czy nawiązanie bliższych relacji biznesowych, a także budowanie poczucia tożsamości lokalnej.

foto: Kamil Brzostowski