Spotkanie opłatkowe przedsiębiorców

W piątkowy poranek odbyło się opłatkowe śniadanie łomżyńskich przedsiębiorców. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Andrzej Garlicki zaprosili przedstawicieli lokalnych firm do Parku Przemysłowego Łomża, aby przełamać się z nimi opłatkiem i przekazać świąteczno – noworoczne życzenia.

– Spotykamy się dziś na ostatnim śniadaniu biznesowym w mijającym roku, więc jest to w pewien sposób spotkanie podsumowujące to, co się w jego trakcie wydarzyło w sferze biznesu. W naszej ocenie był to rok pełen sukcesów i dobrych relacji z przedsiębiorcami. Zauważamy wzrost gospodarczy i mniejsze bezrobocie oraz sukcesy, jakie odnosi łomżyński biznes – powiedział Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że rozwój naszego miasta możliwy jest tylko dzięki rozwojowi lokalnych firm. – Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzył, aby  były one spokojne i spędzone z najbliższymi. – Nadchodzący Nowy Rok niech będzie dla Państwa pasmem sukcesów i przyniesie rozwój zawodowy, jak też wiele radości w życiu prywatnym – dodawał Mariusz Chrzanowski.

Andrzej Garlicki, który odpowiada za sprawy gospodarcze w mieście i od samego początku uczestniczy we wszystkich śniadaniach biznesowych dziękował za życzliwość i wsparcie w działaniach podejmowanych przez samorząd. – Jako miasto mamy wiele zaniedbań we współpracy z przedsiębiorcami, ale robimy co w naszej mocy, by je wyprostować. Naszym zadaniem jest to, żeby łomżyński biznes rozwijał się sprawniej, a współpraca administracji z biznesem była klarowna i prosta. To, że Państwo dzisiaj tu jesteście pokazuje, że przełamujemy bariery i zmierzamy w dobrym kierunku – mówił Andrzej Garlicki przekazując zebranym życzenia świąteczno – noworoczne.

W imieniu przedstawicieli lokalnych firm głos zabrał Wojciech Dąbrowski, Prezes Firmy EDPOL Food & Innovation. – Myślę, że w swoich słowach wyrażę opinię wszystkich przedsiębiorców. Chcemy podziękować władzom miasta za otwarcie się na potrzeby lokalnego biznesu. Za aktywność skierowaną w naszą stronę, którą wyraźnie nakreśliliście w mijającym roku. Dziękujemy za ułatwienia, jakie wprowadzacie, za pomoc i ulgi – mówił Dąbrowski. – Śniadania biznesowe to czas, kiedy możemy spokojnie porozmawiać, wymienić doświadczenia i zderzyć się na drodze administracji i biznesu w pozytywnym tego słowa znaczeniu – podsumował Prezes Edpolu.

Podczas spotkania głos zabrał również Lech Marek Szabłowski, Wicestarosta Łomżyński. – Podczas pierwszego łomżyńskiego forum gospodarczego, kiedy byłem na wizytach studyjnych w lokalnych firmach, słyszałem słowa zachwytu ze strony naszych sąsiadów z Niemiec na temat innowacyjności i rozwoju technologicznego łomżyńskich firm. Dziękuję, że dbacie Państwo o rozwój przedsiębiorczości Łomży i całego powiatu. Zawsze podkreślam, że Łomża i powiat łomżyński to jedność. Może różnią nas granice administracyjne, ale tak naprawdę tworzymy wspólnotę – mówił Lech Szabłowski, jednocześnie przekazując życzenia spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Po wystąpieniach gości nastąpił czas na przełamanie się opłatkiem i rozmowy przy wigilijnym stole. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski pobłogosławił opłatki i przekazał życzenia wszystkim zebranym. Kończąc piątkowe spotkanie zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki skierował zaproszenie do przedsiębiorców, którzy jeszcze nie brali udziału w śniadaniach biznesowych, do skorzystania z tej możliwości i wzięcia udziału we wspólnej dyskusji nad łomżyńskim biznesem.