Biznes na obcasach – o kobietach, dla kobiet na marcowym śniadaniu biznesowym

Śniadanie marcowe pn. Biznes na obcasach dedykowane było kobietom.

W dniu 8 marca 2018 r. w Parku Przemysłowym Łomża zebrało się kilkadziesiąt przedsiębiorczyń i przedsiębiorców

Spotkanie rozpoczął Andrzej Garlicki Zastępca Prezydenta miasta. Podkreślił, że wszystkie Panie, które łączą biznes z prowadzeniem domu i rodziną są absolutnie kobietami sukcesu. Przytoczył ciekawostki i anegdoty dotyczące przedsiębiorczości kobiet. Przypomniał także o przypadającej w tym roku 100  rocznicy uzyskania w Polsce praw wyborczych przez kobiety.

Prezydent Mariusz Chrzanowski dodał, że rola kobiet wzrasta z roku na rok i zaczynają one pełnić coraz ważniejsze funkcje w samorządach w kraju. Złożył życzenia zdrowia, dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczanych celów.

Do życzeń dołączył się też Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Grzegorz Rytelewski.

Następnie swój pomysł na biznes oraz doświadczenia przedstawiły kobiety sukcesu.

Jako pierwsza zabrała głos pochodząca z Drozdowa, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, Monika Żochowska. Założona przez nią firma Phenicoptere, produkująca rękawiczki do demakijażu Glov osiągnęła w branży kosmetycznej sukces światowy. Produkty sprzedawane są do ponad 50 krajów, a klientami są  sieci kosmetyczne na całym świecie. Podsumowując swoje wystąpienie stwierdziła, że fakt iż jest kobietą nie przeszkadza jej w biznesie, lecz wręcz pomaga.

Potwierdziła to kolejna z występujących pań Anna Wołkowicz właścicielka Centrum Zdrowia i Urody Anamed w Łomży. Opowiedziała w jaki sposób niepowodzenie w uzyskaniu środków unijnych na centrum rehabilitacji, doprowadziło do założenia przez nią świetnie prosperującego centrum zdrowia i urody w Łomży. Życzyła kobietom otwartości oraz świadomości własnej wartości.

Prezes Barbara Duda oraz Elżbieta Świtaj ze Spółdzielni Socjalnej Alexis przedstawiły swoją opowieść. Zaczynały jako osoby bezrobotne, a stworzyły firmę produkującą bieliznę pościelową, która zatrudnia dziś 40 osób.

Na spotkanie przybyły z Białegostoku przedstawicielki Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu. Małgorzata Paszko, wiceprezes zarządu, przedstawiła stowarzyszenie, które obecnie  skupia prawie 40 kobiet i w tym roku obchodzi 18 rocznicę powstania. Jej koleżanka Małgorzata Zdrodowska przybliżyła początki swojej firmy odzieżowej oraz działalność w Stowarzyszeniu Przewoźników Podlasia i Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, mającego około 5 tysięcy członków. Anna Zatorska, która na spotkanie również przybyła z Białegostoku, od siedmiu lat prowadzi firmę zajmującą się animacjami dla dzieci. Pomysły na programy animacyjne czerpie z obserwacji dzieci.

Obecny na śniadaniu Prezes Zakładów Spożywczych BONA w Łomży Leszek Krzyżkowiak, przed wystąpieniami pań, poinformował że dzień wcześniej jego firma otrzymała tytuł Gazeli Biznesu.  Tego zaszczytnego wyróżnienia, wskazującego  na dynamiczny rozwój firmy nie można kupić, a przyznawane jest „Puls Biznesu” w oparciu o ranking. Wśród najdynamiczniej rozwijających się firm z województwa podlaskiego, najwyżej uplasowała się spółka BONA. Gazelę 2017 otrzymały również: PEPEES, DOMEL, FARGOTEX, SONAROL.

Serdecznie gratulujemy.

newsletter

relacja mylomza