Z Polski Wschodniej w świat z dotacją PARP. Dofinansowanie do ekspansji zagranicznej dla firm z Polski Wschodniej

Ostatni dzwonek dla firm z województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, by otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych dofinansowania na ekspansję na rynki zagraniczne. Ostatnia runda konkursu „Internacjonalizacja MŚP” zakończy się 3 września.

Program prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ma na celu wspieranie mikro-, małych lub średnich firm działających w województwach Polski Wschodniej, które mają produkty o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.

Nawet 800 tys. zł na przygotowanie ekspansji

Przedsiębiorcy, którzy chcą wejść ze swoimi produktami na rynek szwajcarski lub do jednego z państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą liczyć na wsparcie do 550 tys. zł. Ci, których interesują rynki poza tym obszarem mogą otrzymać nawet 800 tys. zł. Minimalny wkład własny to 15% kosztów projektu. Budżet konkursu to 50 mln zł.

– Dofinansowanie można przeznaczyć na opracowanie i wdrożenie nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów czy licencji, a nawet środków trwałych niezbędnych dla przygotowania się do internacjonalizacji przedsiębiorstwa. Dotacja może objąć też część kosztów m.in. udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych – tłumaczy Arkadiusz Dewódzki, dyrektor Departamentu Internacjonalizacji Przedsiębiorstw PARP.

Masz wątpliwości? Spotkaj się z ekspertami

O wsparciu ekspansji zagranicznej w ramach programu „Internacjonalizacja MŚP” będzie można porozmawiać z ekspertami PARP w Olsztynie. Spotkanie, które odbędzie się 30 lipca br. w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie okazją, by omówić wniosek o dofinansowanie i uzyskać odpowiedzi na pytania związane z Konkursem. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie informacyjne w Olsztynie

wtorek 30 lipca, godzina 11:30

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, sala 15A

  1. Władysława Trylińskiego 2

Pytania dotyczące wspierania ekspansji na nowe rynki zagraniczne można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania, formularz kontaktowy w portalu PARP oraz telefonicznie pod numerami: 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202.

Szczegóły: Internacjonalizacja MŚP

źródło