Kobiety o biznesie

Tradycją jest, że marcowe śniadania biznesowe odbywają się pod hasłem „Biznes na obcasach” i w głównej mierze są dedykowane Paniom. Nie inaczej było również w tym roku. Do Parku Przemysłowego Łomża, na zorganizowane przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży spotkanie przybyło 70 gości, w tym ponad pięćdziesiąt kobiet, które prowadzą własne firmy, są ich współwłaścicielkami lub pełnią w nich funkcje zarządzające.

Śniadanie rozpoczęło się od występu artystycznego w wykonaniu śpiewaków operowych Jakuba Milewskiego i Piotra Lempa, przy akompaniamencie Tatiany Baranowskiej. Następnie w imieniu organizatorów wszystkich przybyłych przywitał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, odpowiedzialny w łomżyńskim magistracie m.in. za kontakty ze środowiskiem biznesowym. – To już trzecia odsłona „Biznesu na obcasach” w ramach naszych comiesięcznych śniadań biznesowych i cieszę się, że za każdym razem przybywa nam ich uczestniczek  – podkreślił zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Prezydent Mariusz Chrzanowski dziękując wszystkim Paniom za przybycie gratulował im ich działalności. – Biznes to umiejętność przewidywania, kontaktów międzyludzkich, a wiemy o tym, że w tym kontekście kobiety na pewno lepiej się sprawdzają, bo mają naturalną łagodność, delikatność, empatię. Życzymy, abyście czuły wrażliwość i dobre emocje płynące także od mężczyzn, byście czuły nasze zrozumienie i wsparcie oraz byście były szczęśliwe i by nasze relacje układały się przez cały rok jak najlepiej – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski zauważając, że działając w biznesie kobiety często muszą prowadzić trudne negocjacje z mężczyznami, dlatego życzył również wytrwałości i sił niezbędnych do prowadzenia swoich działalności. – Realizując założone cele biznesowe nie zapominajcie o swoich najbliższych i przyjaciołach, potrafcie oderwać się od swoich obowiązków służbowych i znaleźć również czas dla rodziny – mówił prezydent, który wspólnie ze swoim zastępcą oraz męską częścią Rady Miejskiej i przedsiębiorców obdarował Panie kwiatami.

W trakcie spotkania o rozwoju kobiet biznesu na przestrzeni ostatnich lat mówiła Elżbieta Stankowiak, redaktor naczelna portalu obcasypodlasia.pl. Swoją drogę do sukcesu przedstawiła projektantka mody z Białegostoku Elwira Horosz. Na temat Ery Nowych Kobiet w Łomży mówiła Małgorzata Demczuk-Gutowska, liderka ugrupowania wspierającego i motywującego kobiety do działania. O działalności łomżyńskich Amazonek opowiedziała Wanda Wałkuska ze Stowarzyszenia Kobiet z problemem onkologicznym. Nie zabrakło również autoprezentacji uczestniczek czwartkowego spotkania, w trakcie którego można było obejrzeć również wystawę fotografii  z pokazów mody Elwiry Horosz oraz artystyczne zdjęcia z podróży do Stanów Zjednoczonych Magdaleny Ławreszuk.

Relacje z wydarzenia:

www.mylomza.pl

www.narew.info

www.obcasypodlasia.pl

www.wzasiegu.pl

TVP 3 Białystok

www.lomza.pl

newsletter marzec 2020