NOVUM i zupełnie nowy, bezdotykowy sposób wypłaty gotówki z bankomatów

Zakład Usług Informatycznych Novum Sp. z o.o. z Łomży, dostarczający oprogramowanie m.in. do banków spółdzielczych, aktualnie wdraża zupełnie nowy na polskim rynku proces wypłaty gotówki z bankomatów.

Wykorzystując aplikację mobilną i kod QR wyświetlany na ekranie bankomatu, gotówkę można podjąć bez dotykania ekranu czy klawiatury tego urządzenia. Transakcja trwa krócej niż przy wykorzystaniu karty lub Blika i ma być bezpieczniejsza z punktu widzenia ryzyka zakażenia np. koronawirusem.

Nowe rozwiązanie jest dostępne dla klientów wybranych banków spółdzielczych z grupy BPS i SGB w ich własnych bankomatach. Można z niego skorzystać, używając aplikacji mobilnej Nasz Bank z funkcją smartKARTA.

Novum deklaruje, że aktualnie trwają wdrożenia nowej usługi w 150 bankach spółdzielczych w kraju. W naszym regionie ze smartKARTY mogą już korzystać klienci Banku Spółdzielczego w Łomży, w Czyżewie i w Łukowie.

Rozwiązanie ma pozwalać nie tylko na wypłaty, ale także wpłaty gotówki bezpośrednio na rachunki bieżące, z czasem księgowania liczonym w sekundach.

Źródło: https://www.cashless.pl/8318-novum-smartkarta-wyplaty-bezdotykowe-z-bankomatu