Biznes na obcasach w Łomży

Biznes na obcasach łączy i inspiruje. Łomża celebruje Dzień Kobiet.

Śniadania biznesowe pod hasłem „Biznes na obcasach” wpisały się w obchody Dnia Kobiet w naszym mieście. Są one w głównej mierze poświęcone przedsiębiorczym paniom, funkcjonującym z powodzeniem na terenie nie tylko naszego miasta ale i regionu.

Spotkania pn. „Biznes na obcasach” organizowane są w ramach cyklu śniadań biznesowych w Łomży.

Śniadania biznesowe to inicjatywa podjęta przez miasto Łomża w 2017 r.  mająca na celu ułatwienie dialogu pomiędzy administracją a biznesem oraz nawiązywanie czy zacieśnianie relacji biznesowych.  Od 2018 r. marcowa odsłona wydarzenia pn. Biznes na obcasach dedykujemy przedsiębiorczym, aktywnym kobietom.

Obecna na wielu organizowanych tego typu spotkaniach w naszym mieście Elwira Horosz, wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, Prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu  i projektantka mody podkreśla, że aby osiągnąć sukces w biznesie nie ma znaczenia, gdzie się ktoś urodził, bo tak naprawdę wszytko zależy od nas samych. – Przede wszystkim najważniejsze jest to, żeby się chciało chcieć i to jest pierwsza myśl. Jeżeli nie mamy tej siły musimy znaleźć się wśród kobiet, wyjść do takich miejsc, jak tu dziś, żeby być wśród kobiet, bo to jest bardzo ważne, żeby się integrować, żeby zrobić ten pierwszy krok. Bo nikt za nas tego nie zrobi, więc bierzmy się w garść drogie panie pomalujmy się, uczeszmy się i do przodu, odnośmy ten sukces – mówiła Elwira Horosz – Ja życzę wszystkim kobietom żeby się uśmiechały i wierzyły w siebie oraz zdrowego egoizmu, dlatego że kobiety pełnią wiele funkcji w społeczeństwie, zajmują się bardzo wieloma rzeczami, a czasami zapominają o sobie.

Marcowe spotkanie w Hali Kultury rozpoczął występ tancerzy z Klubu Tańca Nowoczesnego i Sportowego „Akat”, prowadzonego przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.

Następnie gości powitał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który przypomniał, że. „Biznes na obcasach” organizowany jest od kilku lat i na stałe wpisał się w kalendarz marcowych wydarzeń. – Liczna frekwencja świadczy o tym, że taka inicjatywa jest potrzebna, a pań, które osiągnęły sukces, chcą podzielić się tymi doświadczeniami i są inspiracją dla innych kobiet, w naszym mieście nie brakuje – powiedział prezydent życząc wszystkim przedstawicielkom płci pięknej zdrowia, wytrwałości, zrozumienie i wsparcia ze strony mężczyzn, a także spełnienia zawodowych i osobistych marzeń.

– Panie, które w kreatywny i odważny sposób prowadzą swoje przedsiębiorstwa ubogacają i rozwijają nasze miasto. Jesteście prawdziwymi liderkami  – mówił zastępca prezydenta Łomży Piotr Serdyński. Zwrócił również uwagę na synergię między biznesem i samorządem, która polega nie tylko na zatrudnianiu mieszkańców miasta i wpływie podatków, ale również na wsparciu ze strony Urzędu Miejskiego tak, aby lokalne firmy miały jak najlepsze warunki rozwoju.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś podkreślił, że każda działająca w naszym regionie organizacja kobieca potwierdza równopartnerstwo w życiu gospodarczym, kulturalnym czy społecznym. – Dziękuję Paniom za wkład w rozwój naszego województwa w każdym z tych aspektów – powiedział wicemarszałek.

Podczas marcowego Śniadania Biznesowego nie zabrakło oczywiście wiosennych kwiatów i prezentów. Każda z obecnych na wydarzeniu kobiet otrzymała tulipany i słodki upominek.

W tym roku w trakcie wydarzenia miało miejsce spotkanie autorskie z łomżynianką, przedsiębiorczą prawniczką i autorką bestsellerowych powieści obyczajowych Anną Rybakiewicz. – Dzisiaj spotykamy się na śniadaniu biznesowym, gdzie zostały zaproszone kobiety z okazji ich święta. Tutaj przedstawiamy nasze biznesy, nasz sposób na życie, ale także nasze pasje. Bo kobieta to nie tylko bizneswoman ale także, jak np. w moim przypadku, pisarka. Na co dzień jestem radcą prawnym, czynnie wykonuję swój zawód i się tutaj spełniam. Pisarką jestem po godzinach, robię to hobbystycznie – mówiła Anna Rybakiewicz zauważając, że na spotkaniu były także inne panie które przedstawiły swoje pasje i  to, czym się na co dzień zajmują.

W trakcie zorganizowanego w Hali Kultury spotkania była także inspirująca prezentacja dotycząca odporności na stres, przygotowana przez Katarzynę Zając-Malinowską, brainolog, eksperta zarządzania dobrostanem Pracowni Kompetencji. Nie zabrakło czasu na autoprezentację uczestniczek, rozmowy na temat networkingu oraz kuluarowych dyskusji na najróżniejsze tematy.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Łomża. Za organizację i obsługę wydarzenia odpowiada Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży.
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie. Organizator składa podziękowanie za wsparcie wydarzenia.
Patroni medialni: Polskie Radio Białystok i TVP 3 Białystok.

Partner strategiczny wydarzenia

Relacje z wydarzenia:

relacja

www.mylomza.pl

www.narew.pl

obiektyw TVP3  18 min

www.lomza.pl