Łomżyńska firma produkuje dobrą żywność

Czternaście produktów Zakładów Spożywczych BONA sp. z o.o. w Łomży otrzymało znak „Poznaj Dobrą Żywność”. Jest to logo przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jego otrzymanie wiąże się z szeregiem badań, jakie dany produkt musi przejść, by w ten sposób mógł zostać uhonorowany. Gratulacje od Prezydenta Łomży za osiągnięty sukces prezesowi spółki Leszkowi Krzyżkowiakowi przekazał w łomżyńskim Ratuszu zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.

Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki podkreślił, że wyróżnienie produktów firmy Bona sp. z o.o. znakiem „Poznaj Dobrą Żywność”, jest powodem do dumy nie tylko dla firmy, ale i całego naszego Miasta. – Państwa działalność buduje prestiż Łomży i wpływa na jej promocję oraz dobre postrzeganie w kraju i za granicą – mówił, życząc dalszych sukcesów w rozwijaniu firmy.
– Produkt wyróżniony znakiem Poznaj Dobrą Żywność , to informacja dla konsumenta, że otrzymuje towar o wysokiej, stabilnej jakości i przede wszystkim bardzo smaczny oraz bezpieczny – mówił na spotkaniu w Ratuszu prezes spółki BONA Leszek Krzyżkowiak. – Cieszę się, że ten sukces dostrzegalny jest również przez lokalne władze, z którymi na co dzień współpracujemy. To ważne, że w Ratuszu zmieniło się podejście do lokalnych przedsiębiorców – podkreślał Leszek Krzyżkowiak.
Od początku istnienia Programu „Poznaj Dobrą Żywność”, produkty Zakładów Spożywczych BONA są honorowane tym znakiem. Proces weryfikacji produktów trwa minimum pół roku, a sam znak przyznawany jest na trzy lata. W tym roku otrzymały go następujące produkty łomżyńskiej firmy: majonezy: delikatesowy, lekki, pikantny; musztardy: chrzanowa, kremska, sarepska, stołowa, zbójnicka; sosy: czosnkowy, hamburgerowy, kebab-gyros, niedźwiedzi, tatarski i krem chrzanowy.
Zakłady Spożywcze BONA w Łomży zatrudniają na produkcji około 90 osób, oraz kilkanaście osób w dziale handlu rozproszonych w różnych częściach kraju. Ponad 40 proc. pracowników tej firmy, to osoby ze stopniem niepełnosprawności.
Głównym celem Programu PDŻ – Poznaj Dobrą Żywność jest informowanie o wysokiej jakości produktów żywnościowych. Znak przyznawany jest tylko wyrobom, które spełniają kryteria, opracowane przez Kolegium Naukowe ds. jakości produktów żywnościowych. Jak podkreśla prezes Leszek Krzyżkowiak, jest to logo nieodpłatne, co podnosi jego wartość, gdyż nie można go kupić. Gala wręczenia certyfikatów „Poznaj Dobrą Żywność” odbyła się podczas Międzynarodowych Targów POLAGRA FOOD w Poznaniu.

161018150622