Otwarcie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Łomży

We wtorek 8 listopada 2016 r. o godz. 10 w siedzibie Parku Przemysłowego Łomża odbędzie się uroczyste otwarcie oddziału Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. To pierwsze takie przedsięwzięcie w naszym mieście, umożliwiające młodym ludziom start do świata biznesu.

W Parku Przemysłowym Łomża uruchomiony zostanie pierwszy Inkubator Przedsiębiorczości AIP, założony wspólnie przez sieć Inkubatorów AIP oraz Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. To świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łomży, którzy noszą się z myślą o urzeczywistnienie marzeń dotyczących prowadzenia własnego biznesu w najprostszy, najłatwiejszy i najmniej ryzykowny sposób. Osoby posiadające pomysł na biznes będą mogły przetestować go bez zbędnego ryzyka, kosztów i pod okiem specjalistów. Silny zastrzyk przedsiębiorczości odczuje także miasto, które łącząc ofertę Parku Przemysłowego w Łomży oraz Inkubatora Przedsiębiorczości stworzy kompleksowy ekosystem pozwalający na rozwój pomysłów biznesowych, co pozwoli jeszcze bardziej rywalizować z innymi ośrodkami na startupowej mapie Polski.

Na młodych przedsiębiorców czeka sporo możliwości. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe z funduszu AIP Seed Capital w wysokości 100 tys. zł w zamian za 15 proc. udziałów w startupie. Co istotne, prowadzenie biznesu w ramach Inkubatora AIP zwalnia z obowiązku rejestrowania działalności gospodarczej, gdyż AIP udostępnia firmom swoją osobowość prawną, zapewniając tym samym kompleksową opiekę księgową oraz prawną nad prowadzonym przedsięwzięciem. Ponadto przedsiębiorczy łomżanie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach mentoringowych i szkoleniach oraz będą mieli możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. W znalezieniu nowych inspiracji z pewnością pomogą wydarzenia z cyklu StartUpMixer, czyli networking połączony z prezentacją różnych pomysłów biznesowych.

Źródło: PPŁ