Przedsiębiorco – poznaj korzyści jakie daje rynek bułgarski

Przepyszna kuchnia, znakomitej jakości wina i szerokie piaszczyste plaże oblewane ciepłymi wodami Morza Czarnego to nie jedyne atuty Bułgarii. Ten notujący nieprzerwanie od 1997 roku dodatni roczny wskaźnik PKB kraj, jest także niezwykle atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych przedsiębiorców. Jeśli poszukujesz nowych rynków zbytu dla swoich towarów lub chciałbyś importować je z Bałkanów – przyjdź do Parku Przemysłowego i zapoznaj się z rynkiem bułgarskim.

Już 7 kwietnia 2017r. o godzinie 12.00 w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Gen. Sikorskiego 166 odbędzie się kolejne spotkanie dla przedsiębiorców chcących inwestować i szukających kontaktów biznesowych poza krajem. Seminarium Na podbój rynków zagranicznych: Bułgaria poprowadzą radca handlowy Ambasady Republiki Bułgarii w Rzeczypospolitej Polskiej Yordan Draganchev oraz Konsul Honorowy Republiki Bułgarii w Białymstoku Witold Karczewski. Gościem specjalnym będzie Jego Ekscelencja Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Bułgarii w RP Emil Savov Yalnazov.

Okres kryzysu gospodarczego Bułgaria ma już dawno za sobą. Utrzymująca się od kilku lat wysoka wartość bułgarskiego eksportu oraz napływ kapitału zagranicznego, gł. holenderskiego, austriackiego i rosyjskiego stały się istotnym elementem wzrostu gospodarczego. Ważnym czynnikiem wzrostu jest także napływ funduszy unijnych.

Ostatnie lata to okres wzmożonego zainteresowania polskich przedsiębiorców Bułgarią, kojarzoną dotychczas głównie jako atrakcyjne miejsce wakacyjnego wypoczynku (ok. 300.000 turystów z Polski rocznie ).
Program seminarium obejmuje omówienie charakterystyki rynku bułgarskiego z uwzględnieniem realiów politycznych, możliwości wymiany handlowej na linii Polska – Bułgaria oraz zasad bułgarskiej kultury biznesu. Ponadto poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozpoczynania działalności gospodarczej w tym bałkańskim kraju, a w dalszej części seminarium uczestnicy otrzymają garść praktycznych wskazówek przydatnych w relacjach handlowych z partnerami z Bułgarii.

Organizowane w Parku Przemysłowym Łomża wydarzenie wpisuje się w całodzienne obchody prezentujące Bułgarię, jej gospodarkę i kulturę Łomżanom. O godzinie 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej „Domek Pastora” w Łomży odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy ikon i prac „alla franca”, wykonanych przez uczniów Państwowej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Canka Ławrenowa w Płowdiwie. Wystawę otworzą : Pan Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski oraz J.E. Ambasadora Republiki Bułgarii w RP Emil Savova Yalnazova. Ekspozycja ma na celu zapoznanie mieszkańców Łomży ze sztuką pisania ikon. Ikony są kanoniczne, malowane według zasad bułgarskiej tradycji ikonograficznej. Alla franca to ozdobiona nisza w ścianie w reprezentacyjnych pomieszczeniach domów dziewiętnastowiecznych w Płowdiwie oraz w miastach Kopriwsztica, Pazardżik, Sliwen i innych. Zostały namalowane na desce za pomocą tradycyjnej techniki ikonograficznej, przy użyciu pigmentów i spoiwa z emulsji jajecznej.

Organizatorzy:
Ambasada Republiki Bułgarii w Rzeczypospolitej Polskiej
Konsulat Honorowy Republiki Bułgarii w Białymstoku
Prezydent Miasta Łomża
Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o składanie do dnia 7 kwietnia br. aplikacji na adres email: promocja@parklomza.pl ; tel. 086 2199323.