Drugie śniadanie biznesowe było szansą do przekazania przedsiębiorcom informacji na temat działań zrealizowanych w ostatnim czasie przez Miasto Łomża, mających wpływ na inwestycje i prowadzenie działalności gospodarczej w mieście. Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki poinformował, że wdrożony został pakiet dla biznesu będący częścią programu rozwoju przedsiębiorczości. – Dla Państwa oznacza to, że będziecie mogli liczyć na ulgi w podatku od nieruchomości. Jest to nasz ukłon w stronę przedsiębiorców, po to, by wspólnie rozwijać łomżyńską gospodarkę – mówił Andrzej Garlicki. Informację nt. pakietu dla biznesu, tworzonej Strefy Aktywności Gospodarczej oraz zbliżającej się konferencji zostały przekazane uczestnikom w Newsletterze przygotowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży.
– Rzadko mamy okazję się spotkać. Te śniadania to dobry czas, by usłyszeć o nowych inwestycjach w Łomży, zdobyć informacje o konkurencji, w pozytywnym sensie – takim, w którym możemy się poznać i wymienić doświadczeniami – komentował Arkadiusz Stypułkowski, dyrektor firmy Inter Cars SA Łomża. Z kolei Jan Kurpiewski właściciel firmy PHU Kurpiewski dodawał, że na śniadaniach w Parku Przemysłowym spotykają się ludzie, którzy chcą zrobić coś dla Łomży, dążą do jej rozwoju w różnych dziedzinach. – Takie spotkania pozwalają nam rozszerzyć horyzonty i zastanowić się nad polami wzajemnej współpracy, aby nam wszystkim żyło się w Łomży lepiej – mówił.
Podczas spotkania do dyspozycji przedsiębiorców pozostawali Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Mieczysław Bieniek oraz jego pracownicy, którzy informowali o możliwych formach wsparcia dostępnych dla firm. Pomocą merytoryczną służył też Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży Tadeusz Zysik. Ponadto każdy z biorących udział w zebraniu miał możliwość krótkiej prezentacji swojej działalności oraz zakomunikowania potrzeby biznesowej. Okazuje się, że jednym z największych problemów łomżyńskiego biznesu w rozwijaniu przedsiębiorstw jest brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej. W odpowiedzi na ten problem Kanclerz PWSIiP Andrzej Grodzki zadeklarował, iż uczelnia jest w stanie dostosować program nauczania do wymagań konkretnych przedsiębiorców, do których należałoby tylko przedstawienie konkretnych kompetencji i umiejętności brakujących wśród przyszłych pracowników.
– Śniadania biznesowe mają służyć integracji środowiska przedsiębiorców, dlatego zapraszam na nie zarówno doświadczonych, jak też młodych, którzy dopiero niedawno rozpoczęli własną działalność lub są w trakcie jej tworzenia. Proszę, abyście Państwo przekazali innym informacje o naszych spotkaniach, by jeszcze więcej osób, którym leży na sercu rozwój Łomży dołączyło do nas – mówił w podsumowaniu spotkania zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.