W Parku Przemysłowym odbyło się drugie śniadanie biznesowe – Łomża

 

Park Przemysłowy Łomża po raz drugi gościł lokalnych przedsiębiorców na śniadaniu biznesowym. Spotkania są szansą na wzajemne poznanie się przedsiębiorców oraz wymianę doświadczeń. Wczorajsze (6.04) przyciągnęło liczne grono właścicieli łomżyńskich firm, zarówno tych posiadających wieloletnie doświadczenie, jak też początkujących, którzy dopiero wchodzą w świat biznesu.

Drugie śniadanie biznesowe było szansą do przekazania przedsiębiorcom informacji na temat działań zrealizowanych w ostatnim czasie przez Miasto Łomża, mających wpływ na inwestycje i prowadzenie działalności gospodarczej w mieście. Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki poinformował, że wdrożony został pakiet dla biznesu będący częścią programu rozwoju przedsiębiorczości. – Dla Państwa oznacza to, że będziecie mogli liczyć na ulgi w podatku od nieruchomości. Jest to nasz ukłon w stronę przedsiębiorców, po to, by wspólnie rozwijać łomżyńską gospodarkę – mówił Andrzej Garlicki. Informację nt. pakietu dla biznesu, tworzonej Strefy Aktywności Gospodarczej oraz zbliżającej się konferencji zostały przekazane uczestnikom w Newsletterze przygotowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miejskiego w Łomży.
– Rzadko mamy okazję się spotkać. Te śniadania to dobry czas, by usłyszeć o nowych inwestycjach w Łomży, zdobyć informacje o konkurencji, w pozytywnym sensie – takim, w którym możemy się poznać i wymienić doświadczeniami – komentował Arkadiusz Stypułkowski, dyrektor firmy Inter Cars SA Łomża. Z kolei Jan Kurpiewski właściciel firmy PHU Kurpiewski dodawał, że na śniadaniach w Parku Przemysłowym spotykają się ludzie, którzy chcą zrobić coś dla Łomży, dążą do jej rozwoju w różnych dziedzinach. – Takie spotkania pozwalają nam rozszerzyć horyzonty i zastanowić się nad polami wzajemnej współpracy, aby nam wszystkim żyło się  w Łomży lepiej – mówił.
Podczas spotkania do dyspozycji przedsiębiorców pozostawali Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Mieczysław Bieniek oraz jego pracownicy, którzy informowali o możliwych formach wsparcia dostępnych dla firm. Pomocą merytoryczną służył też Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży Tadeusz Zysik. Ponadto każdy z biorących udział w zebraniu miał możliwość krótkiej prezentacji swojej działalności oraz zakomunikowania potrzeby biznesowej. Okazuje się, że jednym z największych problemów łomżyńskiego biznesu w rozwijaniu przedsiębiorstw jest brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej. W odpowiedzi na ten problem Kanclerz PWSIiP Andrzej Grodzki zadeklarował, iż uczelnia jest w stanie dostosować program nauczania do wymagań konkretnych przedsiębiorców, do których należałoby tylko przedstawienie konkretnych kompetencji i umiejętności brakujących wśród przyszłych pracowników.
– Śniadania biznesowe mają służyć integracji środowiska przedsiębiorców, dlatego zapraszam na nie zarówno doświadczonych, jak też młodych, którzy dopiero niedawno rozpoczęli własną działalność lub są w trakcie jej tworzenia. Proszę, abyście Państwo przekazali innym informacje o naszych spotkaniach, by jeszcze więcej osób, którym leży na sercu rozwój Łomży dołączyło do nas – mówił w podsumowaniu spotkania zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.

newsletter (1)