EDPOL – Firma „Fair Play” z Łomży

Firma EDPOL Food & Innovation już po raz 10 odniosła sukces w ogólnopolskim, prestiżowym konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2017 otrzymując Platynową Statuetkę oraz nominację do nagrody głównej. Wielka Jubileuszowa XX Gala wręczenia nagród odbyła się 24 listopada w Expo XXI w Warszawie.

Interesującym jest to, iż zarówno konkurs „Przedsiębiorstwo Fair Play” jak i Firma EDPOL Food & Innovation miały w tym dniu swoje jubileusze.

Firma EDPOL Food & Innovation od ponad 25 lat specjalizuje się we wdrażaniu i kreowaniu innowacyjnych rozwiązań dla branży spożywczej m.in. mięsnej, owocowo – warzywnej, rybnej, piekarnictwa oraz cukiernictwa. Posiada także profesjonalne produkty dla obszernego sektora HoReCa.

Otrzymany po raz kolejny tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest potwierdzeniem, że zasady funkcjonowania Firmy są dobre i godne naśladowania.

Cały czas firma opracowuje i wprowadza zmiany w wewnętrznej organizacji pracy, by zapewnić jak najlepsze jej warunki. Bardzo istotne jest to, że dążąc do rozwoju firmy za główny cel stawia nie zysk, lecz satysfakcję, że ma możliwość stwarzać kolejne miejsca pracy również dla osób z niepełnosprawnościami.

Cały czas kształtuje pozytywne relacje ze społecznością lokalną poprzez różnego rodzaju inicjatywy. Podczas podejmowania decyzji zwraca szczególną uwagę na ich wpływ na środowisko naturalne.

Firmie zależy na tym, aby jej postępowanie było etyczne i zgodne z zasadami kultury. Konkurs „Przedsiębiorstwo Fair Play” daje możliwość weryfikacji postępowań przez niezależny organ. Osoby wchodzące w skład Komisji oraz Kapituły są kompetentne i doświadczone, co daje gwarancje, iż ich ocena jest wiarygodna.

Tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” przynosi wiele korzyści, wśród nich:

  • Promowanie Firmy EDPOL Food & Innovation jako respektującej wartości etyczne podczas codziennego funkcjonowania.
  • Przekonanie, że potrafi łączyć etykę i biznes.
  • Potwierdzenie faktu, że jest rzetelną firmą, w której uczciwie traktowani są wszyscy pracownicy oraz kontrahenci. Dodatkowo zawsze wywiązuje się ze zobowiązań podatkowych.
  • Utwierdzenie, że ma poczucie społecznej odpowiedzialności i bierze czynny udział w działalności charytatywnej, wspieraniu fundacji oraz stowarzyszeń.
  • Potwierdzenie faktu, iż jako średni przedsiębiorca potrafi i ciągle zdobywa nowe rynki zbytu, dzięki czemu możliwe jest odnoszenie sukcesów ekonomicznych.

Wszystkie powyżej wymienione aspekty zostały pozytywnie potwierdzone podczas przeprowadzonego audytu.

Wymiernymi efektami otrzymania tytułu „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest możliwość uzyskania przewagi konkurencyjnej poprzez uwiarygodnienie Firmy w oczach odbiorców.

Ponadto tytuł ten wpływa znacząco na wzmocnienie wizerunku Firmy EDPOL Food & Innovation. Stwarza to możliwość nawiązywania nowych relacji biznesowych, a także zwiększa zaufanie kooperantów, klientów oraz pozwala na szybsze i sprawniejsze pozyskiwanie nowych pracowników.

Weryfikacja wiarygodności i rzetelności stawia firmę w pozycji uprzywilejowanej w wielu codziennych sytuacjach.

Otrzymany tytuł daje jeszcze większe możliwości rozwoju, dzięki temu, że potwierdza zgodność funkcjonowania firmy z prawem oraz zasadami etyki.

Wśród wielu maksym, które przyświecają firmie każdego dnia pracy wspomnieć należy o głównej z nich, która brzmi: „Znalezienie i zatrzymanie najlepszych pracowników jest najbardziej wartościową zdolnością” (John D. Rockefeller).

Serdecznie gratulujemy laureatowi