Jakość życia

Łomża to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Mazowsza. Miasto położone jest na nadnarwiańskiej skarpie w otoczeniu parków krajobrazowych oraz Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parków Narodowych. Bogactwo występujących tutaj gatunków ptactwa i zwierząt oraz unikalnych ziół przyciąga miłośników przyrody.

Miasto położone jest w regionie charakteryzującym się wielokulturowością Grupy  etniczne ruskie, ukraińskie, białoruskie, tatarskie czy żydowskie przez wieki wzbogacały tradycję, kulturę i przede wszystkim  unikalną kuchnię.

Łomża to miasto ludzi aktywnych. Atrakcje turystyczne oraz dobrze rozwinięta i nowoczesna baza sportowo-rekreacyjna oferują wiele możliwości spędzania czasu wolnego i rozwijania swoich zainteresowań. Na aktywnych czekają kryte pływalnie, ścieżki rowerowe, skateparki, ścianki wspinaczkowe, boiska sportowe, korty tenisowe oraz wiele innych form rekreacji. Szkoły tańca, kluby fitness z pewnością poprawią samopoczucie wielu osób. Uzupełnieniem bazy rekreacyjnej są bulwary miejskie z portem rzecznym.

Łomża to także centrum kulturalne subregionu.

Każdego roku zjeżdżają tu teatry z całego świata, by uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka. Wielkie imprezy muzyczne i taneczne przyciągają miłośników kultury z kraju i zagranicy. Działające na terenie miasta Teatr Lalki i Aktora, Filharmonia Kameralna, kino, muzea, galerie zapewniają dostęp do bogatej oferty kulturalnej.

Oferta kulturalna, otoczenie parków krajobrazowych, różnorodność fauny i flory oraz bogactwo kuchni czerpiącej z wielokulturowości  sprawiają, że Łomża to miasto ze smakiem.